Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köyü hortum vurdu

’un ilçesinde hortum sonucu 22 evin çatısının uçurulduğu Yayla köyü sakinleri, yetkililerden yardım bekliyor.

Giriş Tarihi: 11.5.2013 14:30
ilçesine bağlı 45 haneli ve 350 nüfuslu Yayla köyünde iki gün önce çıkan hortum, birçok evin duvarlarını yıkmış, 22 evin çatısını da uçurtu. Hortum sonucu adeta harabeye dönen Yayla köyü, yetkililerden yardım bekliyor. Köylülerden Nazife Bingöl (32), hortumun evlerinin çatısını uçururken duvarını da yıktığını söyleyerek, "Şimdi çocuklarımızla birlikte dışarıda kaldık. Sığınacağımız bir yer yok. Perişan bir durumdayız. Yardım bekliyoruz" dedi.

Hortumun evlerinin yıktığını ifade eden Naime Bingöl ise, "Evimiz eski evdi, burada kalıyorduk. Onu da hortum yıktı. 10 çocuğumuzla şimdi dışarıda kaldık. Evimin çatısı ve duvarlarını yıktı, evimin içindeki eşyalar da gitti. Bu yağmurun altında harabe evde çatısız kaldık. Yardıma ihtiyacımız var" diye konuştu.

Köyü ziyaret eden BDP'li Muş İl Genel Meclis üyesi Abdulbaki Alp, "Hortum öncesi yağmur yağdığından köylüler evlerine girmiş, bundan dolayı can kaybı yaşanmamıştır. Ancak evler büyük hasar görmüş. Yetkililer nezdinde köye yardım için girişimlerde bulunacağız. En kısa sürede yardım yapılması gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köyü hortum vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN