Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Liderleri kadın olan 2 fuhuş çetesine darbe

Elebaşılığını kadınların yaptığı iki 'uluslararası fuhuş çetesi' çökertildi. Dokuz kadın, çetelerin kıskacından kurtarılırken 18 kişi gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 11.5.2013
Polis, İstanbul'da faaliyet gösteren iki ayrı 'Uluslararası Fuhuş Çetesi'ni çökertti. Operasyonlarda 6'sı kadın 18 kişi gözaltına alındı. Ukrayna'da yaşayan 38 yaşındaki Kateryna B. isimli kadının liderliği yaptığı çete, dört ay önce polis takibine takıldı. Çete lideri Kateryna B.'nin 'Model Olma' vaadi ile aklını çeldiği yabancı uyruklu kadınları Türkiye'ye gönderdiği tespit edildi. Uluslararası faaliyet gösteren ve referans yolu ile çalıştıkları saptanan fuhuş çetesinin İstanbul'da yer alan dört farklı adreste kadınları saklandığı tespit edildi. Kadınların pazarlandıkları kişilerin adreslerine şebeke üyeleri tarafından götürüldükleri bilgisine de ulaşıldı.

HAFTALIK 10 BİN DOLAR

Eş zamanlı olarak takibe alınan ikinci 'Uluslararası Fuhuş Çetesi' de adım adım izlendi. Söz konusu çetenin elebaşının da Özlem A. isimli kadın olduğu belirlendi. Çete tarafından İstanbul'a getirilerek pazarlanan yabancı uyruklu kadınların, örgüt liderine haftalık olarak '10 bin Dolar' suç geliri parayı teslim ettikleri saptandı. Fuhuş çetesine ait adreslerin, kamera sistemleri ile korunduğu ve polis baskınlarına karşı güvenlik amacıyla izlendiği ortaya çıktı. Polisin düzenlediği operasyonda 18 kişi gözaltına alındı. Çetenin kıskacından kurtarılan 9 yabancı uyruklu kadın, işlemleri sonrasında sınır dışı edilerek ülkelerine gönderildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liderleri kadın olan 2 fuhuş çetesine darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN