Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakışıklılığı başına bela

Suudi Arabistan'a girişi sınır polisince "Çok yakışıklısın" gerekçesiyle engellenen Dubaili el Gala'nın sosyal medyada 700 bin hayranı var

Giriş Tarihi: 13.5.2013
Yakışıklılık bir insanın başına dert olur mu? Bunu, Birleşik Arap Emirlikleri'nin yakışıklı fotomodelşairi el Gala'ya sormalı. Cevabı, kesinlikle "evet" olacaktır. Birkaç hafta önce bir festivale katılmak üzere iki arkadaşıyla birlikte Suudi Arabistan'a giriş yapmak isteyen genç adam, sınır polisinden veto yiyerek ülkeye girişine izin verilmedi. Bunun nedeni, "Üç gencin fazla yakışıklı ve gösterişli olması" olarak açıklandı. Genç adamlar, Suudi kadınların ilgisini fazlasıyla çekebilir ve bu durum tehlike yaratabilirdi. Görüntüsüyle olduğu kadar romantik şiirleriyle de kadınların hayranlığını kazanan Arap dünyasının Kazanova'sı Ömer Borkan el Gala'nın nasıl biri olduğunu merak etmiyor musunuz? Aslına bakarsanız Suudi yetkililer, her yıl Riyad'da düzenlenen Janadriyah Kültür ve Miras Festivali'ne katılmak üzere Dubai'den gelen bu üç adamı deşifre etmemişti. Londra'dan Arapça yayın yapan Elaph internet sitesi, ismi açıklanmayan üç gencin fazla yakışıklı bulunarak, ülkeye alınmamasını haberleştirerek dünyaya duyurdu. Gençlerin festivale katılacak kadınlar için fazla çekici geleceğini düşünen, havalimanındaki bir komisyon, ülkeleri BAE'ni tanıtmak için festivale gelen misafirleri Abu Dabi'ye geri göndermişti. Ancak tahmin edeceğiniz üzere herkesin aklına, "Bir erkek ne kadar yakışıklı olabilir ve tehlike arz edebilir" sorusu geldi. Ardından o gençlerden Ömer Borkan el Gala, bir blogda defişre edildi. Dubaili genç adam, "O üç kişiden biri benim" demedi. Ancak Facebook sayfasına göz attığınızda nisandan bu yana dünyanın dört yanındaki genç kızlardan, "O kadar yakışıklısın ki senin yüzünden ders çalışamıyorum", "Benimle evlenir misin?", "Hollywood'a gidip şansını denemelisin" şeklinde mesajlar alıyor. Genç Ömer, kızların ilgisinden çok memnun. Son olarak 25 Nisan'da sayıları 700 bine yaklaşan hayranlarına, "Teşekkür ederim. Mesajlarınıza dönmeye zaman bulamadığım için kusura bakmayın" diye seslenerek onları heyecanlandıran bir mesaj yayınladı.

ÜSTELİK BİR ŞAİR!
Fotoğraflara bakıp Ömer'in aklı havada biri olduğunu düşünmeyin. Bir de şair kimliği var. Facebook'da paylaştığı şiirden bir bölüm: "Görmeyi bilene baktığı her şeyde bir güzellik var. Duymayı bilene duyduğu her şeyde bir gerçeklik var. Almayı bilene her aşkı alacak bir kalp var." Ömer Borkan el Gala'nın, şimdiden bir "celebrity" (ünlü) olduğunu söyleyebiliriz. Hakkında çıkan haberlerden sonra kendisine önce bir blog, ardından Twitter hesabı açtı. Benden söylemesi; hayranlarına gönderdiği mesajında şöyle dedi: "Bekârım ve birisiyle hayatımı birleştirmeye hazırım."
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakışıklılığı başına bela
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN