'Nazmi Abi' sahte imzayla jilet oldu

Hurda haline getirilen 'Nazmi Abi' adlı geminin ortağı Selim Gürkan, satıştan habersiz olduğunu öne sürdü. İmza sahte çıkınca, diğer iki ortağa dava açıldı

Giriş Tarihi: 15.5.2013
Panama'da kurulan Zass Shipping adlı şirkete ait "Nazmi Abi" adlı gemi, 24 Mart 2011'de Sök Denizcilik'e 510 bin dolara satıldı. Zass Shipping'in üç ortağının imzasının bulunduğu satış belgesi, Panama İstanbul Fahri Başkonsolosluğu'na tasdik ettirildi ve İzmir Aliağa'ya götürülen gemi, jilet haline getirildi. Ancak bir süre sonra savcılığa başvuran ortaklardan Selim Gürkan satış tarihinde yurt dışında olduğunu ve diğer ortaklar Ahmet T. ve Zeki T.'nin gemiyi kendisinden habersiz olarak sattıklarını öne sürdü. Şüpheli Ahmet T., satış kararında Zeki T. ile Gürkan'ın imzalarının bulunduğunu ve kendisinin belgeyi sonradan imzaladığını söyledi. Zeki T. ise satışla ilgili kararda imzası bulunduğunu, diğer imzaların kime ait olduğunu bilmediğini anlattı.

'ZARARIM 300 BİN DOLAR'
Bilirkişi incelemesinde satış belgesindeki Gürkan'a ait imzanın sahte çıkması üzerine diğer iki ortak hakkında "resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık" iddiasıyla 3 yıldan 10'ar yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Davacı Gürkan ifadesinde "Sanıkların sahte belge düzenlemesi sonucu oluşan 300 bin dolar zararım karşılanmadı. Olaydan sonra Sök Denizcilik'i aradım. Bu işte sorumluluklarının olmadığını anlattılar. Ahmet T. geminin Yunanistan'da Volos Limanı'nda yük boşalttığını söyledi" diye konuştu. Zass Şirketi'nin mali müşaviri Abdurrahman Yıldız da "Gürkan'ın, geminin satılacağından haberi yoktu" dedi. Duruşma, sanık avukatlarının savunma yapması için ertelendi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Nazmi Abi' sahte imzayla jilet oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN