Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da korkutan

'nın Ula ilçesi yakınlarında 4,6 büyüklüğünde meydana geldi.

Giriş Tarihi: 16.5.2013 06:42 Güncelleme Tarihi: 16.5.2013 11:27
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi'nin verilerine göre, deprem saat 06.02'de Ula'ya 8 kilometre uzaklıktaki Şirinköy'de, yerin 5 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

'nın Ula İlçesinde meydana gelen depremin başta Muğla ve ilçeleri olmak üzere yakın il ve ilçelerde de hissedilirken, herhangi bir hasar ve can kaybına neden olmadığı bildirildi.


3 SAAT İÇİNDE 20 ARTÇI

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD), Muğla'daki 4,6 büyüklüğündeki deprem sonrası ilk 3 saat içinde büyüklükleri 1.8 ile 3.4 arasında değişen 20 artçı depremin gerçekleştiği ve artçı depremlerin sürdüğü bildirildi.

AFAD'tan yapılan yazılı açıklamada, saat 06.02'de Muğla'nın Ula ilçesinde 4.6 büyüklüğünde ve yüzeyden 25,43 kilometre derinlikte depremin meydana geldiği hatırlatıldı.

Herhangi bir hasar ve can kaybına yol açmayan depremin başta Muğla'nın ilçeleri olmak üzere yakın il ve ilçelerde de hissedildiği bildirilen açıklamada, "Söz konusu depremi takip eden ilk 3 saat içerisinde büyüklükleri 1.8 ile 3.4 arasında değişen 20 artçı deprem gerçekleşmiş olup, artçı deprem aktivitesi devam etmektedir" bilgisi yer aldı.

Açıklamada, AFAD Başkanlığının bölgedeki deprem aktivitelerini "7/24 takip ettiği" ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muğla'da korkutan deprem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN