Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hacze giderken esir oldu

Haciz arabası için ödenmesi gereken "yol parası"nı ödemediği gerekçesiyle, şoför ve haciz memuru tarafından minibüsün içinde tutulduğunu öne süren avukat Ebru Simeklioğlu, suç duyurusunda bulundu

Giriş Tarihi: 17.5.2013
İstanbul Anadolu Adliyesi'nden Ümraniye'ye hacze giden avukat Ebru Simeklioğlu, haciz arabası için ödenmesi gereken "yol parası" 110 lirayı ödemediği gerekçesiyle, şoför ve haciz memuru tarafından uzun süre haciz minibüsünün içinde tutuldu. Simeklioğlu, "Hürriyetim kısıtlandı" diyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlattı. İddiaya göre; İstanbul Barosu avukatı Simeklioğlu, haciz masraflarını yatırıp, Anadolu 2. İcra Müdürlüğü'nün 2013-481 talimat dosyasıyla icra müdürlüğüne tahsis edilen minibüse binerek önceki gün 11.00'de Ümraniye'deki borçlunun adresine hacze gitti. İşlemden sonra hacze gittiği minibüsten inmek isteyen Simeklioğlu, şoför Yaşar A. ve haciz memuru Abdullah U. tarafından "yol parası" nedeniyle engellendi. Simeklioğlu, üzerinde 80 lira bulunduğunu belirtti. Yanında çalıştığı avukat Mustafa Demirbağ'ı aradı. Demirbağ, haciz memuruna, avukatın üzerinde para bulunmadığını ve adliyeye döndüğünde araç parasının derhal ödeneceğini belirtti.

'PARA ÖDENMEZSE, ARAÇTAN İNEMEZ'
İkili,Simeklioğlu'na paranın ödenmemesi halinde araçtan indirilmeyeceğini ve hiçbir yere bırakılmayacağını söyledi. Simeklioğlu "Adresim belli, kaçmayacağım. Kimliğimi bırakıp, büroya gidip para alayım" dedi. İzin vermeyen ikili, Simeklioğlu'nu araçtaki diğer haciz takip elemanları ile Ümraniye'den Üsküdar'a bir başka haciz işlemine götürdü. Bu sırada Demirbağ 110 lirayı adliyeye yatırdı. Simeklioğlu, Demirbağ'ın Cumhuriyet Savcılığına bildirmesi üzerine, savcılıktan gelen telefon talimatıyla yaklaşık 3 saat araçta gezdirildikten sonra adliyeye getirildi. Hürriyetinin kısıtlandığını belirten Simeklioğlu, Abdullah U. ve Yaşar A. hakkında şikâyette bulundu. Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlattı. Simeklioğlu "Beni araçta yaklaşık 3 saat tuttular" dedi. Demirbağ ise "Hacizde kullanılan minibüsler devlet vakfına ait. Vatandaş ve avukatlardan, taksi ile gidilecek ve 30 - 40 lira tutacak yol ücretleri 3-4 kat fazla isteniyor. Bu duruma bir düzenleme getirilmeli" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hacze giderken esir oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN