'da

'da kimliği belirlenemeyen kişilerin kafese soktuğu köpek 14 tavşanı katletti.

Giriş Tarihi: 18.5.2013 12:35
Güzelyalı Mahallesi Doğal Park'ta çay bahçesi işleten Veysel Bildik'in kendi imkanları ile yaptığı, içinde 14 tavşanın bulunduğu kafese sabaha karşı gizlice sokulan köpek tavşanları telef etti.Olayı görünce gözyaşlarını tutamadığını söyleyen Bildik, 'Burada çay bahçesi işletiyorum ve geceleri de burada kalıyorum. Sabah uyandığımda elektriklerin kesik olduğunu fark ettim. Daha sonra bahçeye çıktığımda bu korkunç olayla karşılaştım. Hemen kafese koştum. Öyle panik olmuşum ki kafesin içine atlarken ayağıma çivi battı. Tavşanlarımı o halde görünce gözyaşlarımı tutamadım. İçlerinden biri kurtulmuş. Onu da parkta özgür bıraktım. Sonra fark ettim ki parkın ışıkları yanıyor. Güvenlik kamerası vardı, onu devre dışı bırakmak için birileri şalteli indirmiş. Kafese dönüp baktığımda kafesin telleri zorlamayla açılmış. Veteriner çağırdım. Yaptığı incelemede kafese köpek girdiğini söyledi. Kim neden yapar böyle bir şeyi bu bir vahşet' dedi.

7 ay önce de böyle bir olayın yine yaşandığını belirten Bildik, '7 ay önce yine tavşanlar katledildi. O olayı gören olmuş. 3 kişi yapmıştı. O zamanda tavşanları parktan topladık. Bu akıl almaz bir olay. Buradan belediyeye ve tüm yetkililere haykırıyorum sadece hayvanların değil insanlarında can güvenliği yok burada. Bu olaylara bir çözüm getirilsin' şeklinde konuştu.

Aileleri ile birlikte tavşanları beslemeye gelen çocuklar olayı görünce gözyaşlarını tutamadı. Büyük küçük herkesin ilgi odağı olan tavşanların katledilmesine tepki gösteren mahalle sakinlerinden Ahmet Özispir de, 'Ben bu olayın peşini bırakmayacağım. Gereken neyse o yapılacak. Gereken yerlere başvuruda bulunduk. Arka tarafta ASKİ'nin kameraları var. Polis olayı inceleyecek bu olayın sorumluları bulunacak' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da tavşan katliamı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN