Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yerli Dan Brown!

Giriş Tarihi: 18.5.2013

3 Mayıs'ta piyasaya çıkan "Sır Küpü" ünlü yazar Dan Brown'ın geçen hafta yayımlanan ve İstanbul'dan bahseden eseri "Cehennem"e çok benziyor. Yazar Güler: Kitabım sonra çıksaydı taklit diye çoktan tefe konmuştum

Bir kaos teorisi olan "Sır Küpü" isimli kitabı, aynı zamanda özel bir televizyonda yayımlanan "Sıradışı" programının yapımcısı ve sunucusu olan ve ilk kitabı "Mehdix Bir Olasılık Teorisi" ile yüz bin okuyucuya ulaşan Turgay Güler yazdı. Güler'in kitabıyla Dan Brown'ın son eseri arasında ciddi benzerlikler var.

AYASOFYA'NIN SIRRI

Her iki yazar da kitaplarında 1347'de dünya ve Avrupa'yı kasıp kavuran veba salgınına, Ayasofya'nın altındaki gizeme, Malthusçu dünya görüşüne ve geleceğin dünyasında enerji ve gıda üzerine kurulan hipotezlere yer veriyor. Güler, kitabında ülke başbakanının gördüğü rüyayı kurguladığı bölümünde Ayasofya'dan ve altındaki zenginliklerden uzunca bahsediyor. Dan Brown ise İstanbul'a 92 sayfa ayırmış. Romanının kahramanı Langdon, Tarihi Yarımada'yı detaylı şekilde tasvir edip gizemli olayları çözmeye çalışıyor. Güler, kitabının "Cehennem"le benzerlikleri için "Kitabım, Cehennem'den yaklaşık 2 hafta önce piyasaya çıktı. Yoksa çoktan tefe konurdum. Dışarıdan bir kitap geliyor, yer yerinden oynuyor. Ne olur, bu ülke kendi rüyasını gören yazarlarının kitaplarına yönelsin. Hayal kırıklığına uğramayacaklar" dedi. Üçüncü kitapta başka bir öngörüsünü ortaya koyacağını belirten Güler, "2017 bir sürpriz olmazsa Mescid-i Aksa'nın yavaş yavaş yıkılmaya başlandığı tarih olacak. Son tarih yıkılmasının tamamlandığı süreç 2020'dir. Yani 7 yıl sonra dünya müthiş bir kaosun eşiğine gelecek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerli Dan Brown!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN