Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu 8 ile dikkat!

Giriş Tarihi: 20.5.2013 08:02 Güncelleme Tarihi: 20.5.2013 09:19

Meteoroloji 8 ile kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Iğdır, Bayburt, Erzurum'un güneyi ile Van'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, önemli bir değişikliğin olmayacağı, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Öğle saatlerinden sonra Doğu bölgelerde aralıklarla görülecek gök gürültülü sağanak yağışın; Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Iğdır, Bayburt, Erzurum'un güneyi ile Van'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA:
Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla Doğu Akdeniz'in doğusu yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, kuzeydoğusu yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Sivas çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, iç ve doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz Bölümü'nün iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Bayburt çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzeybatısı ile zamanla bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Iğdır, Erzurum'un güneyi ile Van'ın kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Parçalı, yer yer çok bulutlu, Şanlıurfa ve Mardin çevreleri ile öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu 8 ile dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN