Hortum yıkımı

Sivas ve Bayburt'taki köylerde etkili olan hortum evlerin çatılarını çökertti. Arabaların hasar gördüğü doğa olayı köylülerin yüreğini ağzına getirdi. Batı'ya da toz fırtınası geliyor

Giriş Tarihi: 20.5.2013
Bayburt'un 55 haneli ve 240 nüfuslu Kabaçayır köyünde hortum etkili oldu. Elektrik ve telefon direkleri devrildi, 13 evin çatısı yıkıldı. Köyde incelemelerde bulunan Bayburt Valisi Hasan İpek, hortumun etkisiyle 13 evin çatısının hasar gördüğünü belirtti.

ELEKTRİKLER KESİLDİ
Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Canabdal köyünde de hortumun etkisiyle 3 evin çatısı uçtu, 2 otomobil, 2 samanlık ve bir ahırda maddi hasar oluştu. Elektrik direklerinin devrilmesi sonucu köye uzun süre elektrik verilemedi. Otomobili, uçan çatıların altında kalarak hasar gören 66 yaşındaki Hayrettin Özden yaşadıklarını "Çok gürültülü bir şeydi" sözleriyle değerlendirdi. Köyde yaşayan Ramazan Özdenoğlu ise "85 yaşındayım ben böyle bir şeyi hayatımda görmedim"dedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek kısa süreli yağışların, Giresun ile Trabzon'un batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olacağını belirtti.

DOLU VE SEL ALARMI
Marmara'nın güneyi, Ege ile İç Anadolu'nun batısında toz taşınımı bekleniyor. Hava sıcaklığında, Türkiye genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Yağışların Giresun ve Trabzon'un batı ilçelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji yetkilileri, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksama, gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hortum yıkımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN