Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuvvetli yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre, Doğu bölgelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Vatandaşların ve yetkililerin sel baskınlarına karşı dikkatli olması istendi.

Giriş Tarihi: 21.5.2013 07:38 Güncelleme Tarihi: 21.5.2013 11:53
Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Edirne, Kırklareli, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Sivas ve Kahramanmaraş çevreleri ile Ankara'nın Kuzeydoğu ilçelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere, sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; öğle saatlerinde Van, Hakkari, Şırnak, Siirt, Bitlis, Batman ve Mardin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.Hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağı, Doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle Kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

Yağışların; öğle saatlerinde Van, Hakkari, Şırnak, Siirt, Bitlis, Batman ve Mardin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı, öğle saatlerinde Trakya kesimi çok bulutlu, öğle saatlerinde Kırklareli ve Edirne çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ:
Doğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Kahramanmaraş çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU:
Parçalı, kuzeydoğusunun yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Sivas, Çankırı ve Ankara'nın kuzeydoğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinde Kastamonu ve Karabük çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde güneyi ile öğle saatlerinde bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Van, Hakkari, Şırnak ve Bitlis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Siirt, Batman ve Mardin çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuvvetli yağış uyarısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN