Avcılar Meis Sitesi'nde 'Topal İsmail' korkusu

Transseksüellere saldırıların yapıldığı Meis Sitesi'nde "Topal İsmail" lakaplı emekli polisin terör estirdiği iddia edildi. Site sakinleri, ihbarlarının soruşturulmasını istedi

Giriş Tarihi: 22.5.2013
Avcılar'da transseksüellerin yoğun olarak yaşadığı, kasım ayından bu yana protesto, kundaklama olaylarına sahne olan Meis Sitesi bu kez kurşunlanmayla gündemde. Sitede yaşayan transseksüeller, bölgede "Topal İsmail" lakaplı bir gazi polisin korku saldığını ve kurşunlama olayını da bu şahsın tahrik etmiş olabileceğini iddia etti. Sitede yaşayan transeksüel Sanem Karaman'ın avukatı Rozerin Seda Kip, müvekkilinin Avcılar'daki evine pazar günü akşamüstü, önceki gün de saat 15.00 sıralarında silahlı saldırı gerçekleştirildiğini söyledi. Avcılar Emniyet Müdürlüğü tarafından Karaman'ın ifadesinin alındığını belirten avukat Kip, "Verdiğimiz ifadeler sonucunda emniyet, müvekkilim hakkında koruma kararı çıkarttı. Artık kendisinin güvenliği polisin elindedir" dedi. Kasım ayından bu yana ilçede transseksüel bireylere karşı şiddetin dozajı artırılarak sürdüğüne dikkat çeken Kip, "Geçen hafta yine transların yaşadığı bir apartman kundaklanarak ateşe verildi. Önce apartmanda yaşayan kadınların üzerine attılar. Sonra kundaklandığı ortaya çıktı" diye konuştu. İlçede yaşayan transseksüeller ise gerilimi körükleyen "Topal İsmail"in afişler bastırıp megafonla binaların önünde bağırdığını öne sürdü.

'SUÇLULARIN KİMLİKLERİ BELLİ'
"Halkı kin ve düşmanlığa sevk etme ve konut dokunulmazlığını ihlal" suçlarından şikâyette bulunduklarını belirten avukat Rozerin Seda Kip, "Kurşunlama olayını da ekleyip dosyanın genişletilmesini isteyeceğiz. Bugüne kadarki saldırıları, yapanların kimlikleriyle bildirdik. Kamera görüntülerini bekliyoruz. Tüm bu yaşananlar içler acısı" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avcılar Meis Sitesi'nde 'Topal İsmail' korkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN