Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bal'ın eşine mühür ve 'sağlam' raporu

Giriş Tarihi: 22.5.2013

Kolları mühürlenerek sağlık kontrolünden geçirilen MHP'li Bal'ın eşi Akbaşoğlu'na "Ruh sağlığı yerinde" raporu verildi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal'ın boşanma davası açtığı Döndü Akbaşoğlu, mahkeme kararıyla kolları mühürlenerek sağlık kontrolünden geçirildi. Akbaşoğlu'na hastanede tetkiklerin ardından ruh sağlığının yerinde olduğu raporu verildi. Akbaşoğlu, ruh sağlığı olmadığı gerekçesiyle Meclis'e girmemesi için kendisi hakkında tedbir kararı aldıran Bal'a, "TBMM Türk milletinin mabedidir. Ben ve çocuklarım şimdiye kadar çay içmek için Meclis'e gitmedik" karşılığını verdi.ÇOCUKLAR ANNESİNDE KALACAK
Ruh sağlığı yerinde olmadığı gerekçesi ile eşi Döndü Akbaşoğlu'na boşanma davası açan MHP'li Faruk Bal'la eşi arsındaki ikinci duruşma dün Ankara 1. Aile Mahkemesi'nde görüldü. Bal, ikinci duruşmaya katılmazken duruşmada hazır bulunan Akbaşoğlu, mahkemeden müşterek mallarının çocuklarının üzerine geçirilmesini talep etti. Mahkemedeki ifadesinde, kollarının mühürlenerek ruh sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Ankara Hastanesi'ne sevk edildiğini anlatan Akbaşoğlu, "Ruh sağlığı yerindedir, vasi tayinine gerek yoktur" raporu verildiğini söyledi. Raporu inceleyen hâkim ise çocukların annesinde kalmasının bir sakıncası olmadığına karar verdi.

'BU DAVA, BİZE YAKIŞMADI'
Duruşma sonrası SABAH'a konuşan Akbaşoğlu, böyle bir davanın kendilerine yakışmadığını belirterek, "Kollarım mahkeme kararı ile mühürlendi, ruh sağlığımın yerinde olup olmadığının tespiti için aynı gün hastaneye gönderildim. Hastanede mühre baktılar ve tetkikleri yaptılar. Böyle bir dönemde kollarım mühürlü beni hastanelere gönderen Bal, 20 yıllık eşini tanıyamamış" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bal'ın eşine mühür ve 'sağlam' raporu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN