Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özgürlükten iki ay sonra nişanı yaptı

Giriş Tarihi: 22.5.2013

Başbakan, Taliban'ın 811 gün rehin tuttuğu Sertaç kurtarıldığında annesinden oğlunu evlendirme sözü almıştı. O söz için ilk adım atıldı

Afganistan'da tekniker olarak çalıştığı inşatta 9 Ocak 2011'de Taliban tarafından kaçırılan 29 yaşındaki Sertaç Dikilitaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da girişimleriyle 30 Mart 2013'te serbest kalmıştı. Oğlunun serbest bırakıldığı haberini alınca sevinç gözyaşlarına boğulan anne Nursel Dikilitaş, kendisini arayıp müjdeyi veren Başbakan Erdoğan'a bir söz vermişti. Erdoğan telefonda anne Dikilitaş'a; "Oğlunu evlendir" deyince, Nursel Dikilitaş "Oğlum gelir gelmez evlendireceğim" demişti. İşte o söz, yaklaşık 2 ay sonra yerine getirildi. Sertaç Dikilitaş, Adana'ya dönüşünden sonra tanıştığı Özlem Nartürk (27) ile önceki akşam evlilik için ilk adımı atarak nişanlandı. Çok sayıda davetlinin katıldığı nişan töreninde, çiftin yüzüklerini Vali Hüseyin Avni Coş taktı. Vali Coş, "Sertaç, Afganistan'da uzun ve sıkıntılı bir dönem yaşamıştı. Çok şükür o günler geride kaldı. İnşallah ne Sertaç ne de Özlem kızımız sıkıntı çeker. Ayaklarına taş değmez inşallah. Kurulacak yuvada ilimize, ülkemize, memleketimize, milletimize faydalı, hayırlı evlatlar da yetiştirirler" dedi.

'DÜĞÜNE DAVET EDİYORUZ'
Tüm yaşadıklarını geride bıraktığını söyleyen Sertaç Dikilitaş ise "Başbakanımıza, Dışişleri Bakanlığımıza, büyükelçiliğimize ve benim bu güzel günleri yaşamama vesile olan herkese çok teşekkür ediyorum. Başbakanımızı düğünümüze bekliyoruz. Başbakanımızın düğünümüze gelişi bize çifte mutluluk yaşatır" diye konuştu. Başbakan Erdoğan'a verdiği sözü tuttuğunu söyleyen anne Dikilitaş da, "Tek isteğimiz Sayın Başbakanımızın, düğüne gelmesidir" şeklinde konuştu. Çiftin bu yaz evlenmeyi planladığı belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özgürlükten iki ay sonra nişanı yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN