Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İntihar etmeden önce kızını zehirlememiş

Otel odasında intihara kalkışan kadının, 4 yaşındaki kızını zehirleyerek öldürdüğü öne sürülmüştü. Tanya Su adlı kızın zehirlendiğine dair bir bulguya rastlanmadı

Giriş Tarihi: 23.5.2013
İstanbul Sultanahmet'te bir otel odasında ilaç içerek intihara kalkışan annesi tarafından, biberonuna ilaç koymak suretiyle zehirlenerek öldürüldüğü iddia edilen 4 yaşındaki Tanya Su'nun zehirlenmediği ortaya çıktı. Mahkemeye ulaşan otopsi raporunda, küçük kızın vücudunda zehirlendiğine dair bir bulguya rastlanılmadığı, siyanür ve fare zehiri bulunmadığı, gerçek ölüm nedeninin tespit edilebilmesi için Adli Tıp 1. İhtisas Kurulu'ndan rapor alınması gerektiği belirtildi. Tahliye talebi reddedilen ve tutukluluğa itiraz edeceği öğrenilen sanık annenin avukatı ise küçük kızın asfiksi (beslenme sırasında ciğerlerine besin kaçması sonucu boğulma) yüzünden ölmüş olabileceğini iddia etti. İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi'nde önceki gün görülen davanın son duruşmasına, öz kızı Tanya Su Yılmaz'ın (4) biberonuna ilaç koymak suretiyle zehirleyerek öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan anne Nur Şahin (Yılmaz) ile kayınvalidesi Gönül Ateş ve taraf avukatları katıldı. Mahkeme Başkanı İshak Eken, küçük kızın otopsi raporunun geldiğini belirtti. Mahkeme, ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılması istenen Şahin'e rapora karşı diyeceklerini sordu. Tahliyesini isteyen Şahin, "Ben çocuğuma kesinlikle ilaç vermedim. Kutulardaki ilaçları ben içtim" dedi. Otopsi raporuyla Şahin'in kızını zehirlemediğinin anlaşıldığını belirten avukatı Coşkun Tavukçu da tahliye istemli 6 sayfalık bir dilekçe sundu. Dilekçede "Küçük kızın ölüm sebebinin çocuklarda sıklıkla görülen asfiksi, yani halk dilinde boğulma (beslenme sırasında ciğerlerine besin kaçması sonucu boğulma) olduğu otopsi raporundaki tespitler ile kesinleşmiştir" dendi.

ANNE TUTUKLU KALACAK

Adli Tıp Kurumu'nun 11 Nisan tarihli otopsi raporunda Tanya Su'nun vücudunda herhangi bir darp izi bulunmadığı da belirtildi. Otopsi raporunda, küçük kızın gerçek ölüm nedeninin tespiti için dosyanın Adli Tıp 1. İhtisas Kurulu'ndan görüş alınmasının uygun olacağı anlatıldı. Cumhuriyet savcısı da rapor doğrultusunda küçük kızın kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için dosyanın Adli Tıp Kurumu 1.İhtisas Kurulu'na gönderilmesini talep etti. Mahkeme, bunu kabul etti ve sanık annenin tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İntihar etmeden önce kızını zehirlememiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN