Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Asılsız iftira'ya tazminat davası

Rafet El Roman, ayrıldığı nişanlısının babası Atilla Kaplakarslan'a, medyada kendisi hakkında iftirada bulunduğu gerekçesiyle 100 bin liralık dava açtı

Giriş Tarihi: 24.5.2013
Sanatçı Rafet El Roman, medyaya aleyhinde demeçler veren, ayrıldığı nişanlısı Ceren Kaplakarslan'ın babası Vizyon Ajans'ın sahibi Atilla Kaplakarslan'a 100 bin liralık tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde müvekkillerinin dünya çapında önemli bir hayran kitlesine sahip, seçkin biri olduğunu belirten avukatlar Dinçer Aygün ve Aziz Babaç, medyada yer alan iftiraların Rafet El Roman'ın yurt dışında yaşayan iki kızının psikolojisini bozduğu ve iş hayatını da olumsuz etkilediğini öne sürdü. Avukatlar, savcılığa suç duyurusu hakları saklı kalmak kaydıyla bu haberler üzerine ihtiyati tedbir kararı konulmasını ve 100 bin lira tazminatın davalıdan tahsilini talep etti.

'KURTULDUK' DEMİŞTİ
Aile arasında yapılan bir törenle nişanlanan Rafet El Roman ve Ceren Kaplakarslan'ın ilişkilerini sonlandırmalarından iki ay sonra Rafet El Roman hakkında medyaya demeçler veren Vizyon Ajans'ın sahibi Atilla Kaplakarslan, iddiaya göre sanatçı hakkında şunları söylemişti: "Ben o adamın ne olduğunu biliyordum. Kızım da sonunda öğrenmiş oldu. Hizmetçisini hamile bırakan adamdan zaten ne beklenir ki? Bu ilişkiye başından beri karşıydım. Sırf kızımın gönlü kırılmasın diye ses çıkarmadım. Artık kızımın adının o adamla anılmasını istemiyorum. Neyse ki o adamdan kurtulduk."

TEDBİR REDDEDİLDİ

Mahkeme ara kararında, deliller henüz toplanamadığı için ihtiyati tedbir kararını bu aşamada reddetti. Davalı Atilla Kaplakarslan'a açılan dava İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Asılsız iftira'ya tazminat davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN