Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e dört ödül

Magazin Gazetecileri Derneği'nin geleneksel Altın Objektif Ödülleri'ni kazananlar açıklandı. servisi, "En İyi Haber" ve "En İyi Röportaj" dahil dört ödül birden aldı

Giriş Tarihi: 27.5.2013

Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) 19'uncu Altın Objektif Ödülleri'ni kazanan gazeteciler, önceki gün Ataköy Sheraton Otel'de düzenlenen törenle açıklandı.

Basın toplantısına MGD Başkanı Sinan Tosun'un yanı sıra, MGD Yönetim Kurulu üyeleri Gökhan Kimsesizcan ve Banu Perçin Güngörmez ile ana sponsor Sheraton İstanbul Ataköy Genel Müdürü Mehmet Çulha katıldı.

Törende SABAH gazetesi de dört ödül kazandı. MGD Jüri Özel Ödülü'nü Sinan Özedincik, 2008'den bu zamana kadar aralıksız olarak pazar günleri SABAH'ta yer alan "EkoMagazin" adlı köşede yaptığı röportajlarla kazandı.

MGD En Iyi Gazete Haberi dalında da SABAH muhabirleri ödüller aldı. Ömer Karahan, Erhan Yazıcıoğlu ile ilgili yaptığı "Komşum Bir Katil" başlıklı haberi; Başak Çokan ise Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatan Arda Kural hakkında yaptığı "Arda Hastanede Tedavi Altında" haberiyle ödüle layık görüldü.

MGD En Iyi Gazete Röportajı dalındaki ödülü ise yine SABAH gazetesi muhabirlerinden İlker Gezici aldı. Gezici, ödülü Halit Akçatepe ile yaptığı "150'den Fazla Kadınla Oldum" başlıklı röportajıyla kazandı.

2012'de görsel ve yazılı basında çıkan en başarılı magazin haberlerine imza atan gazeteciler, 30 Mayıs Perşembe günü Ataköy Sheraton Otel'de Hande Subaşı ve Ali Sunal'ın sunumunda gerçekleşecek törenle ödüllerini alacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabah Magazin'e dört ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN