Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Abdullah Gül, TÜMKAYDER heyetini kabul etti

Giriş Tarihi: 29.5.2013 23:27 Güncelleme Tarihi: 29.5.2013 23:31
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Tüm Kayserililer Yardımlaşma ve Kültür Derneği (TÜMKAYDER) heyetini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

TÜMKAYDER Başkanı Fatih Doğan ve 14 kişilik heyetin kabulünde dernek çalışmaları hakkında ayrıntılı bir rapor sunulurken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 2 Haziran'da İstanbul Esenler'de yapılacak Kayseri 2. Manti Festivali'ne davet edildi.

TÜMKAYDER'in çatısı altında birleşen ve İstanbul'da faaliyet gösteren 48 Kayseri derneğinin katılımıyla gerçekleştirilecek Kayseri 2. Mantı Festivali'yle ilgili olarak Cumhurbaşkanı Gül, "Hemşehrilerimizi birlik ve beraberlik içinde böyle festivaller, şenlikler yaparken görmek bizi mutlu ediyor. Bu kadar derneğin ve bu derneklere hizmet eden yöneticilerin bir araya gelmiş olması çok önemli. Hemşehrilerin STK'lar kurarak dayanışması, acısını ve mutluluğunu paylaşması çok kıymetli. Biz sıcaklığı her zaman hissediyoruz. Çalışmalarınızda ve planladığınız projelerde başarılı olmanızı temenni ediyorum" dedi.

TÜMKAYDER Başkanı aynı zamanda Spor Yazarı Fatih Doğan başkanlığındaki 14 kişilik yönetim heyetinde Yusuf Zengin, Bünyamin Yağmur, Spor yazarı Hasan Sarıçiçek ve İhlas Haber Ajansı İstanbul Bölge Müdürü Oğuzhan Güven de yer aldı. Görüşmede gündeme Türkiye'nin 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları adaylığı ile Erciyesspor'un şampiyon olması Kayseri'nin 2 takımla Süper Lig'de mücadele edecek olması da gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e TÜMKAYDER Başkanı Doğan, Kayserispor ve Erciyesspor renklerinin tek formada birleştirildiği, arkasında "Abdullah Gül" ve 38 yazılı numaralı formayı hediye etti. Cumhurbaşkanı Gül, "Süper Lige çıkan takımlarımız Kayseri Erciyesspor, Rizespor ve Torku Konyaspor'u kutluyorum. Kayserispor'un ardından Erciyesspor'un Süper Lige çıkmasıyla Kayseri'nin iki takımı oldu. Bu durum bir İstanbul'da var, bir de Kayseri'de bu şehrin başarısı ve değeridir.

Cumhurbaşkanı Gül, 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları ile ilgili olarak, "2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nı İstanbul'a ve dolayısıyla Türkiye'ye kazandırmak için çok büyük kararlılık ortaya kondu ve emek sarf edildi. Türkiye'nin Olimpiyat vizyonuyla tanışması ve yaşaması için bizler de gerekli desteği veriyoruz. Çok önemli mesafeler alındı. Olimpiyatı alma şansımız hiç bir dönem bu kadarki kadar yüksek olmadı. İstanbul'un 2020'yi alması konusunda her kesimden ciddi bir destek ve sahiplenme var. Bu sefer başarılı olunacağına inanıyorum" diye değerlendirme de bulunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdullah Gül, TÜMKAYDER heyetini kabul etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN