Hastanede cinayet gibi kaza

Özürlü çocuğu için hastaneye gelen anneyi, raylı röntgen makinesi duvara sıkıştırdı. 40 dakika bekletildikten sonra ameliyata alınan kadın hayatını kaybetti

Giriş Tarihi: 29.5.2013

7 yaşındaki özürlü çocuğunu dün saat 11.00'de Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getiren 33 yaşındaki Emine Kulan ile eşi Çetin Kulan, saat 11.40'ta da C Blok'un bodrum katındaki röntgen merkezine giriş yaptı. Görevli personel, genç kadına röntgen makinesinin yanına giderek çekim yapılırken özürlü çocuğuyla ilgilenmesini söyledi. Talihsiz kadın röntgen makinesinin sedyesine çocuğunu oturttuktan sonra makinenin yanında beklerken, görevli teknisyen raylı makineyi çalıştırdı. Röntgen makinesi büyük basınçla genç kadını duvara sıkıştırarak feci şekilde yaraladı. Görevliler, Emine Kulan'a ilk müdahale gerekçesiyle Çetin Kulan ve özürlü kızını dışarı çıkarıp röntgen odasının kapısını içerden kilitledi. Çetin Kulan, uzun süre beklemesine rağmen odanın kapısı açılmayıp ısrarlarına rağmen bilgilendirilmeyince gazeteleri aradı. Olayı gazetecilerden öğrenen polisler de hastaneye geldi. Ancak görevliler, polisin ikazına rağmen odayı açmadı. Polis durumu Bakırköy savcılığına bildirirken, 40 dakika kadar geçtikten sonra Emine Kulan sedye ile acil servise götürüldü. İç kanama geçiren kadın ameliyata alındı, ancak saat 18.00'de aileye hayatını kaybettiği bilgisi verildi.

10 Kİ İ GÖZALTINA ALINDI
Bakırköy Cumhuriyet Savcısı'nın hastanedeki incelemesinin ardından 10 kişi "delilleri yok etmek, adli makamlara haber vermemek, taksirle ölüme sebebiyet vermek" suçlarından gözaltına alındı. Kapıcılık yaparak geçimini sağlayan acılı eş Çetin Kulan, eşinin 40 dakika röntgen odasında bekletildiğini öne sürerek dava açacağını söyledi. Bakırköy İlçe Emniyet Müdürü de acılı aile ile görüşerek, gözü önünde annesi ölen özürlü çocuğun tüm masraflarının ve eğitiminin emniyet müdürlüğü tarafından karşılanacağını ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastanede cinayet gibi kaza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN