Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sopalı uyuşturucu nöbeti

Giriş Tarihi: 29.5.2013

Şanlıurfa'da, mahallelerinde uyuşturucu alışverişi yapıldığını öne süren Dede Osman sakinleri, ellerinde sopalarla nöbet tutuyor

Şanlıurfa'nın Dede Osman Mahallesi sakinleri, mahallede uyuşturucu alışverişi yapıldığını ve polisin engelleyemediğini öne sürerek, sopalarla nöbet tutmaya başladı. Mahalle sakinleri, bu sırada uyuşturucu almaya geldiği iddia edilen bir genci de linç etmeye kalkıştı. Ellerindeki sopalarla mahallenin girişini ve çıkışını kontrol altına alan vatandaşlar, son aylarda uyuşturucu satıcılarının bölgeyi adeta işgal ettiğini söyledi. Uyuşturucu satıcılarına tepki gösterince kavga ettiklerini, bu durumu polisin de engelleyemediğini öne süren vatandaşlar, can güvenliklerinin bulunmadığını belirtti. Akşam hava karardıktan sonra, uyuşturucu satıcılarıyla uyuşturucu almaya gelenlerin mahallede buluşarak pazarlık ve alışveriş yaptıklarını, bu nedenle de sokağa çıkmaya korktuklarını anlatan vatandaşlar, zaman zaman silah ve bıçakların kullanıldığı kavgaların da çıktığını iddia etti. Defalarca imza toplayarak yetkililere yazılı ve sözlü olarak başvurduklarını ancak uyuşturucu alışverişinin engellenemediğini belirten mahalleli, uyuşturucu satıcılarını mahalleden kovana kadar geceleri sopalarla nöbet tutacaklarını söyledi. Pencereden baktıkları zaman uyuşturucu alışverişini gördüklerini ve uyuşturucu satıcılarının kendilerini taciz ettiğini söyleyen bazı kadınlar ise can güvenliklerini sağlamak için bıçak taşıdıklarını anlattı.

LİNÇ EDECEKLERDİ

Bu sırada bağımlı olduğu öne sürülen ve uyuşturucu almak için mahalleye geldiği iddia edilen bir genci gören vatandaşlar, sopalarla dövmeye kalkıştı. Linç edilmekten korkan genç, kalabalığın elinden kurtulup, kaçtı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sopalı uyuşturucu nöbeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN