Türkiye'nin en iyi haber sitesi

19 öğrenciye tacize 323 yıl hapis istendi

Bazı kız öğrencilerin, okul müdürünün tacizine uğradığını öne sürerek şikâyette bulunması üzerine hakkında dava açılan müdür Abdullah K. için 104 yıldan 323 yıla kadar hapis istendi

Giriş Tarihi: 1.6.2013
İstanbul Fatih'te 19 kız öğrencisini taciz ettiği ileri sürülen okul müdürü hakkında savcı 104 yıldan 323 yıla kadar hapis sitemiyle dava açtı. Geçen yıl Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi'ndeki bazı kız öğrenciler, okul müdürü Abdullah K.'nin kendilerini taciz ettiği yönündeki şikâyette bulundu. Bunun üzerine hem idari hem adli soruşturma başlatıldı.

EMEKLİLİĞİNİ İSTEDİ

Olayın patlak vermesi üzerine hemen emekliliğini isteyen Abdullah K., görevi bıraksa da adli soruşturma titizlikle devam etti. İstanbul Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Aslan 19 kız öğrenciyi dinledi. Yaşları 15-18 arasında değişen öğrenciler psikologlar eşliğinde verdikleri ifadelerinde Müdür Abdullah K.'nin, cinsel arzularını gerçekleştirmeye yönelik eylemlerde bulunduğunu üniversite sınavına müracaat etmek üzere odasına gittiklerinde şüphelinin kendilerine gereksiz şekilde sarıldığını, ellerini çekip öptüğünü anlattı. Öğrenciler şüphelinin eylemlerini öğrenci-öğretmen ilişkisinden öte cinsel arzularını tatmine yönelik olarak gerçekleştirdiğini belirtti ve şikâyetçi oldu.

BİRDEN FAZLA KEZ
Şüpheli müdür de savcıya verdiği ifadede isnat edilen eylemleri gerçekleştirdiğini fakat bunları kötü niyetle yapmadığını ileri sürerek soruşturmanın takipsizlikle sonuçlandırılmasını talep etti. Soruşturma sonucu müdür hakkında "çocuğun basit cinsel istismarı" ve "kişiyi hürriyetten yoksun kılma" suçları kapsamında iddianame düzenledi. İddianamede şüphelinin eylemlerini her bir mağdur için değişik zaman dilimlerinde aynı suç kastı ile birden fazla kez ve ayrı ayrı gerçekleştirdiği, bu nedenle atılı suçların mağdur sayısınca teselsül edecek şekilde işlendiğine yer verdi. Bu bağlamda müdürün 104 yıldan 323 yıla kadar hapsi istendi. Yargılama Asliye Ceza Mahkemesi'nde ilerleyen günlerde başlayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
19 öğrenciye tacize 323 yıl hapis istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN