Sinemanın büyüsü Mardin'de

Giriş Tarihi: 2.6.2013

8'inci Uluslararası Mardin Film Festivali SineMardin dün açılış kokteyliyle başladı. Festivalin bu yılki teması 'Mülteci olma'. İlk gece Yılmaz Erdoğan'ın 'Kelebeğin Rüyası' filmi gösterildi

Mardin'de bu yıl "mülteci olma" teması ile düzenlenen "SineMardin 8. Uluslararası Mardin Film Festivali" sanatçı Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği "Kelebeğin Rüyası" filmiyle başladı. Maridin Oteli'nde düzenlenen festivalin açılış kokteylinde konuşan Vali Ahmet Cengiz, kenti 8 yıldır sineme ile buluşturan SineMardin ekibine teşekkür etti.

HOŞGÖRÜNÜN KENTİ

Mardin'in tanıtılması ve hoşgörünün tüm Türkiye'ye yayılması için bu tür sanatsal etkinlikleri önemsediklerini belirten Cengiz, "Mardin hoşgörü ve sevgiyle yoğrulmuş bir kentimiz. Biz bu hoşgörünün Mardin ile sınırlı kalmamasını arzu ediyoruz. Türkiye'nin her bölgesine yansısın. Bu tür sanatsal faaliyetlerle Mardin'i tanıtmamız lazım" dedi. SineMardin Film Festivali Başkanı Münevver Helün Fırat Mardin'in etnik yapıları bir arada barındırdığını kayderek Fırat, "Yakın coğrafyamızda sorun yaşıyoruz, özellikle Suriye'de. Bu yüzden mülteci temasını seçtik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinemanın büyüsü Mardin'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN