Yardım kesilince şantaj başladı

İşadamı Adnan Polat'ın 10 yıl önce yardım ettiği Ali Yürür'ün destek kesilince tehdide başladığı ileri sürüldü. Yürür'e 4 yıl hapis istemiyle dava açıldı

Giriş Tarihi: 2.6.2013
Galatasaray eski Başkanı Adnan Polat'a 2 ay önce tehdit içerikli 250 mesaj atan, faks çeken ve mektuplar yazan Mehmet Ali Yürür'e 'şantaj' ve 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçundan 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, şüphelinin 10 yıl öncesinden tanıdığı müşteki Polat'tan birçok kez yardım adı altında para aldığı, sonunda Polat'ın artık kendine yardım etmemesi ve görüşmemesi üzerine şüphelinin geçen ay cep telefonuna şantaj içerikli mesajlar gönderdiği öne sürüldü. Yürür, 10 yıl kadar önce Polat'tan maddi yardım aldı. Hastane, kira, araba parası derken şüphelinin istekleri her geçen gün arttı. İşadamı da 10 yıldır sürekli para isteyen şüpheliye artık yardım etmeyeceğini belirtti. Şüpheli de 2001'de meydana geldiği iddia edilen ve kendisinin de sanık olarak isminin geçtiği ve yargılandığı, mağduru Tüpraş A.Ş. olan bir dolandırıcılık olayına müştekinin ismini karıştıracağını, medyaya da bu konuda röportaj vereceği yönünde tehdit içerikli şantaj yaptı. Müştekiye ulaşamayınca 2 ay önce ilgi çekmek için Mecidiyeköy'deki işyerinin önünde kendisini yaraladı. İddianamede şüphelinin, müştekinin şeref ve saygınlığına zarar vereceği yönünde tehditte bulunarak menfaat temin etmeye çalıştığı öne sürüldü.

ŞİKÂYETÇİ OLDU
Polat, şikayetinde "Yıllar önce yardım isteyince bir miktar harçlık verdim. Bu yardım talepleri her geçen gün arttı. Her gelişinde para istiyordu. En son geçen yıl yanıma geldi ve bir araba aldığını belirterek benden borç istedi. Ben de 'Tamam, namusunla çalış, sana borç vereceğim, karşılığında senet yapacağım. Sen de ne zaman istersen öde. Ama bundan sonra bir kuruş sana yardım etmem' dedim. Ancak taciz ve tehdit mesajları devam etti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım kesilince şantaj başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN