Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 milyonluk soru üzdü

'Kim Milyoner Olmak İster'de 1 milyon lira değerindeki soruyu gören ilk yarışmacı Şeyma Özin, soruyu yanlış yanıtladı. Yarışmayı 15 bin lira ödülle tamamlayan Özin, gözyaşlarını tutamadı

Giriş Tarihi: 3.6.2013
Kenan Işık'ın sunumu ile atv ekranlarında yayımlanan "Kim Milyoner Olmak İster" adlı yarışmada 125 bin liralık ödüle hak kazanan ve tek jokeri ile yarışmaya kaldığı yerden devam eden Şeyma Özin, bir ilki gerçekleştirdi. 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Özin, önceki gece yayınlanan 229'uncu bölümde, 1 milyon liralık soruyu gören ilk yarışmacı oldu. 250 bin liralık, "Filozoflar dünyayı sadece yorumlamışlardır, oysa sorun onu değiştirmektir' sözü kime aittir" sorusu ile karşılaşan Özin, şıklar arasındaki "Karl Marx" yanıtı üzerinde durdu.

OKUL ARKADAŞINI ARADI

Emin olmak için okul arkadaşını son hakkı olan telefon jokeri ile arayan Özin, 11'inci soruya da doğru cevabı vererek 250 bin liralık ödüle hak kazandı. Böylece büyük ödülü getirecek soruyu gören ilk yarışmacı olan Özin, "Herodot'un yazdığı, Mısır firavununun dilin kökeni deneyinde, doğunca çobana verilerek kapatılan, o dahil kimseyle konuşturulmayan çocuğun söylediği ilk kelime nedir?" sorusuyla karşılaştı. Uzun süre yanıt verip vermemek arasında kararsız kalan Özin çekilmedi ve büyük risk alarak soruyu yanıtladı. "Ver" cevabını seçen ve "Son kararım" diyen Özin, doğru cevabın "Ekmek" çıkması üzerine üzüntüye boğuldu. Daha önce 250 bin lira ödüle hak kazanan Özin, verdiği cevap sonucu 235 bin lira kaybedince, yarışmadan 15 bin lira ödülle ayrıldı.

Cumartesinin galibi oldu
1 Haziran Cumartesi gecesinin en yüksek izlenme oranlarının sahibi, atv'nin yarışma programı "Kim Milyoner Olmak İster" oldu. Kantar Medya'dan alınan verilere göre program, 8.07 izlenme oranı, 24.43 izlenme payı ve ab kategorisinde ise 9.55 izlenme oranı, 31.8 izlenme payına ulaşarak birinciğe oturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 milyonluk soru üzdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN