Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağışlar bekleniyor. Sıcaklık Trakya'da 1 ila 3 derece artacak, kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak. Yağışlar yurdun kuzey kesimlerinde etkili olacak.

Giriş Tarihi: 3.6.2013 07:34 Güncelleme Tarihi: 3.6.2013 08:56
Hava sıcaklığı, Trakya'da 1 ila 3 derece artacak, kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise batı kesimlerde batı ve kuzeybatı, doğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyi, Karadeniz kıyıları ile doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın Marmara'nın kuzeyi, Karadeniz kıyıları ile doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. (25)

ANKARA:
Parçalı ve az bulutlu. (22)

İZMİR: Az bulutlu ve açık. (27)

ADANA: Az bulutlu ve açık, akşam saatlerinden itibaren kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu. (29)

Antalya: Az bulutlu ve açık. (30)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (22)

ERZURUM: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (22)

VAN: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu. (23)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (33)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile zamanla Kırklareli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın doğu kesimlerinde kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey kesimlerinde kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'in aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, kuzeydoğu kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın batı ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN