Define şakası yüzünden iki gün işkence gördü

Giriş Tarihi: 4.6.2013

Telefonda şaka olsun diye "Define buldum" dediği arkadaşları tarafından kaçırılıp işkence yapılan boyacı, iki gün sonra kaçarak jandarmaya sığındı. Beş kişi gözaltına alındı

Bursa'da yaşayan ve bir süredir Yalova'nın Armutlu ilçesine bağlı Fıstıklı köyünde bir otelin boya işlerini yapan Dursun B. (52), bir arkadaşının kendisini arayıp, "Nerelerdesin, define mi buldun?" sorusuna, "Evet define buldum, o yüzden Fıstıklı'da boya yapıyorum" diye cevap verdi. Dursun B.'nin altın bulduğunu zanneden zanlı, yanına 5 kişi alarak Fıstıklı'ya gitti. Zanlıların Dursun B.'yi sezon açılmadığı için boş olan otelde bir odaya kapatıp altınları ya da parayı vermesi için işkence yaptığı öne sürüldü.

ÇOCUKLARIYLA TEHDİT ETTİLER
Arkadaşlarının uyumalarından faydalanıp ikinci kattan atlayarak kaçan Dursun B., Armutlu Jandarma ekiplerine sığındı. Dursun B. kendisinden ısrarla altın ya da para isteyen zanlıların çocuklarını kaçırmakla tehdit ettiklerini ve işkence gördüğünü söyledi. Dursun B., "Beni otelde dövdüler. Sonra İznik Gölü kıyısına getirip burada bir konteynırın içinde yine dövdüler. Çorbacıya gittik, masanın altından bıçak dayayıp konuşmamı engellediler. Çorbacıda araç değiştirip Gemlik sahiline götürdüler. Onlar çay içerken bıçaklı birisi araçta benimle kaldı. Daha sonra da altınları sakladığımı iddia ettikleri bir arkadaşımı bulmak için Gürsu'ya götürdüler. Sonra yeniden otele getirdiler. Çocuklarımı dağa kaldırdıklarını söylediler. Keser sapı ile dövüp bacaklarımdan elektrik vererek bayılttılar. Otelden yiyecek içecek alıp bir şeyler yediler. Bu sırada bütün anahtarları alıp, otelin giriş kapısı ve bulunduğumuz odanın kapısını kilitlediler. Onlar uyuyunca anahtarların arasından odanın anahtarını alıp yavaşça kapıyı açtım, ikinci katın balkonundan atlayıp arka tarafta bir barakada saklandım. Kaçtığımı fark edip beni bulamayınca otelden kaçtılar. Ben de jandarmaya haber verdim. Çocuklarımı kaçırdıklarını da söyledim" dedi. Kaçarken balkondan atladığında ayak bileği çatlayan Dursun B. 28 günlük rapor aldı.

EVİNE KADAR GİTTİLER

Dursun B.'nin oğlu Murat B. ise sabah saat 06.30 sıralarında tanımadığı bir kişinin kendisini arayıp görüşmek istediğini söyledi. Telefondaki kişiyi önce bir iş arkadaşına benzettiğini belirten Murat B., "Beni arayan numarayı geri arayıp kim olduğunu sordum. Benimle kardeşim hakkında konuşmak istediklerini söylediler. Beyaz bir otomobille evin önüne geldiler. Kardeşim Emrah'ın yeğenine asıldığını söyleyip akşamüstü yeniden gelip konuşacaklarını anlattılar. Babam ellerinden kurtulup jandarmaya haber verince, polisler eve gelip bizi sormuş. Babamın telefonunu aradım. Şahıslar aldıkları için saatlerce cevap verilmedi, daha sonra da kapandı. Beni arayan numarayı yeniden arayıp babamı neden dövdüklerini sorduğumda paniğe kapılıp, bizim bir alakamız yok dediler" diye konuştu. Dursun B.'yi telefonla arayan arkadaşı N.D. ve H.T. Orhangazi'de gözaltına alındı. E.K. (39) ve O.T. ise Orhangazi Emniyet Müdürlüğü'ne teslim oldu. Olaya karışanlardan İ.A. da iki gün sonra İzmit'te yakalandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Define şakası yüzünden iki gün işkence gördü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN