Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Keçi memesi' ne beş bin lira tazminat

Giriş Tarihi: 6.6.2013

Murat Boz, geçen yıl kendisi hakkında 'keçi memesi gibi' ifadesini kullanan Prof. Nazım Durak'a açtığı tazminat davasını kazandı. Mahkeme ünlü estetik cerrahın, Boz'a 5 bin TL tazminat ödemesine hükmeti

Pop müzik şarkıcısı Murat Boz, avukatı Hasan Demirel aracılığıyla mahkemeye başvurarak, ünlü estetik cerrah Prof. Nazım Durak tarafından kamuoyu önünde küçük düşürüldüğünü iddia etmişti. Bir TV programında sanatçının görüntülerine bakan Prof. Nazım Durak'ın yorumda bulduğunu belirten Boz'un avukatı, "Davalı müvekkilimin sesini yumuşatmak için çeşitli hormonlar aldığını, müvekkilde jinekomastinin (anormal meme büyümesi) var olduğunu, bunun sporla gitmeyeceğini ve mutlaka ameliyat olması gerektiğini söylemiştir. Bu sırada 'Aynı keçi memesi gibi' ifadesini kullanarak müvekkilime hakaret etmiş ve onu kamuoyu önünde küçük düşürmüştür" dedi.

'SEVİMLİ BİR BENZETME'
Prof. Nazım Durak'ın avukatı Mehmet Altun ise müvekkilinin bu ifadeyi kamuoyu tarafından sevimli kabul edilebilecek bir benzetme olarak kullandığını, davacının şahsına hakaret etmediğini iddia etti. İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bir süredir devam eden tazminat davası önceki gün karara bağlandı. Mahkeme, Prof. Durak'la ilgili programın yayınlanan kasetin deşifresinin bilir kişiye gönderildiğini, bilirkişinin de 24 Nisan 2013'te raporunu tamamladığını belirtti. Bilirkişi raporunda Prof. Nazım Durak'ın müvekkili Murat Boz'a hakaret ettiğinin sabit olduğunu belirten Avukat Hasan Demirel de mahkemeye 100 bin lira tazminat istediklerine dair üç sayfalık bir dilekçe sundu. Davalı profesörün avukatı Mehmet Altun ise davanın reddini istedi. Kararını açıklayan mahkeme, davanın açıldığı 18 Eylül 2012 tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte 5 bin lira manevi tazminatın davalı Prof. Nazım Durak'tan alınarak davacı Murat Boz'a ödenmesine hükmetti. Mahkeme, davacı Murat Boz'un fazlaya ilişkin manevi tazminat talebi ile kararın ulusal gazetelerde yayınlanması talebinin ise reddine karar verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Keçi memesi' ne beş bin lira tazminat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN