'ye şok haber!

Giriş Tarihi: 7.6.2013 17:15 Güncelleme Tarihi: 7.6.2013 17:38

Sekiz taş, dört kuş şifresiyle istediği tespit edilen 'ye verilen 6 yıl 3 ay hapis cezası, tarafından da onandı. Böylece sanatçının cezaevine girmesi kesinleşmiş oldu.

Şarkıcı 'ye 'dan kötü haber geldi. Yargıtay 10.Ceza Dairesi, Deniz Seki'nin " ticareti" yaptığına ilişkin yerel tarafından verilen cezasını onadı. İstanbul 9.Ağır Ceza Mahkemesi Deniz Seki'nin 'uyuşturucu temin etmek, bulundurmak ve başkalarına vermek' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına hükmetmiş, Yargıtay Başsavcılığı da hazırladığı tebliğnamede bu kararın onanmasını istemişti. Yargıtay kararıyla birlikte Seki'nin cezası kesinleşti.

Dinlemeye takılan konuşmalar

Deniz Seki, ne yönelik operasyon kapsamında yapılan dinlemeye takılmıştı. Uyuşturucu çetesi mensuplarıyla 296 telefon görüşmesi gerçekleştiren Seki, özellikle başkaları için uyuşturucu temin ettiğini ifade etti. Bu görüşmelerde "30 dakikaya Neşe'ye paspas 500 dolar" ve "8 taş 4 kuş" şifrelerini kullandı. Yerel mahkemenin verdiği kararın gerekçesinde ise Seki'nin aldığı uyuşturucu miktarının fazlalığı nedeniyle zaman zaman ücret ödeme konusunda sıkıntı yaşadığı, yüksek miktarda uyuşturucu aldığı için çete üyelerinin kendisine "bonus" olarak ücretsiz uyuşturucu verdiği de ifade edildi.

Mahkeme kararında, "Sanık Deniz Seki'nin telefon görüşmelerine göre arkadaşları adına uyuşturucu maddelerden kokain maddesinin daha çok sanık 'den istediği ve böylece başkalarına vermek şeklinde atılı suçu işlediği anlaşılmıştır" denildi.

Mahkeme tarfından 6 yıl hapis cezasına çarptırılan Deniz Seki'ye yeniden cezaevi yolu göründü. Seki daha önce 7 ay cezaevinde yatmıştı.

Kaynak: Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deniz Seki'ye şok haber!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN