Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hafta sonu hava nasıl olacak?

Hava sıcaklığı, doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacak, iç bölgelerde 2 ila 4 derece artacak.

Giriş Tarihi: 7.6.2013 08:07 Güncelleme Tarihi: 8.6.2013 01:20
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde yağış geçişlerinin görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının, doğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, iç bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeybatı, doğu bölgelerin doğusunda güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice esecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (25)

ANKARA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (26)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu. (30)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

Antalya: Parçalı ve az bulutlu. (28)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (23)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (17)

VAN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (21)

DİYARBAKIR: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzeydoğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve ve gök gürültü sağanak yağışlı. (29)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı, zamanla çok bulutlu, Trakya ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı, doğu kesimleri yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş ile Adana ve Osmaniye'nin kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU:
Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin Çankırı, Yozgat, Sivas ve Kayseri ile Ankara'nın kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin öğle saatlerinden kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeyi ile Bingöl, Muş, Bitlis ve Van çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Siirt ve Diyarbakır'ın kuzeydoğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve ve gök gürültü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hafta sonu hava nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN