Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya "" uygulaması

İl Milli Eğitim Müdürü , cumartesi günü yapılacak olan 'de çocukların motivasyonunun bozulmaması için, sınav sonuna kadar düğün, nişan ve sünnet törenlerinin yasaklandığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 7.6.2013 16:32 Güncelleme Tarihi: 7.6.2013 16:35
Selamet yaptığı açıklamada, ortaöğretim kurumlarına geçiş çerçevesinde 8. sınıflar için 'nın () 8 Haziran 2013 Cumartesi, 5.,6.,7.,9.,10. ve 11. sınıflar için 'nın () 9 Haziran 2013 tarihinde, Türkiye saatiyle saat 10.00'da bakanlığın Merkezi Sistem Sınavları Yönergesi hükümleri doğrultusunda yapılacağını kaydetti. Selamet, sınavların daha sağlıklı ve güvenli biçimde yapılabilmesi için İl Bölge Bina Yürütme Kurulu'nca gerekli tedbirlerin alındığını belirterek, "Emniyet müdürlüğünce sınav yapılacak binalarda ve yakın çevresinde sınav öncesi, sınav süresi ve sınav sonrası için her türlü güvenlik önlemleri alınmıştır. Sınav mahallinde meydana gelebilecek olaylara anında müdahale etmek üzere belli noktalarda güvenlik birliklerinin bulunması ve hareket halindeki ekiplerin görev alması sağlanmıştır. Büyükşehir Belediyesi'nce sınav yapılacak binaların çevresinde semt pazarı, oto pazarı, yol yapım-bakım ve onarım çalışmaları ile inşaat faaliyetlerine izin verilmeyecektir. Sınavdan bir gün öncesinde ve sınavın bitimine kadar korna sesi, düğün, nişan, sünnet gibi gürültü kirliliğine neden olabilecek aktivitelere izin verilmeyecek" dedi.

Sağlık müdürlüğünce sınav günü oluşabilecek acil durumlar için sağlık ekiplerinin hazır bulundurulacağına da dikkat çeken Selamet, şunları kaydetti:

"Toplu taşıma dernekleriyle yapılan görüşmede, sınav günü öğrencilerin sınav merkezine zamanında ulaşabilmeleri için belediye ve özel halk otobüsleri ile minibüslerin erken saatte ve düzenli olarak çalışmaları konusunda tavsiye kararı alınmış olup, araçların sınav öncesi ve süresince korna çalmaması konusunda şoförler bilgilendirilmiştir. Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin sınavlarda daha başarılı olabilmeleri amacıyla, tüm vatandaşlarımızın bu konuda daha duyarlı olmaları ve gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz."

Selamet, 'Seviye Belirleme Sınavı' ile 'Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı'na girecek bütün öğrencilere üstün başarılar dilediğini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'ya "SBS" uygulaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN