15 yılda 13 soygun dükkân kapattırdı

Londra'daki kuyumcu dükkânı 13 kez soyulan, iki kez ölümle burun buruna gelen Maraşlı Hüseyin Özdemir, polisin ilgisizliği karşısında çareyi 15 yıllık dükkânını kapatmakta buldu

Giriş Tarihi: 8.6.2013
Hırsızın fendi, kuyumcuyu yendi!.. İngiltere'nin başkenti Londra'da 15 yıldır kuyumculuk yapan Kahramanmaraşlı Hüseyin Özdemir, hırsızlar tarafından 13 kez soyulunca dükkânın kapatıldığını kapıya astığı bir yazıyla müşterilerine duyurdu. Londra'da Hüseyin Özdemir'e ait "Zehra Jewellers" isimli Türk kuyumcusu son olarak geçtiğimiz hafta hırsızların hedefi oldu. Hırsızlar çalıntı olduğu belirlenen lüks bir otomobille gece yarısı saat 02.00'de dükkânın vitrinini kırıp, içeri girdi ve binlerce sterlin değerinde altın ve değerli mücevheri gasp edip, aynı araçla kaçtı. Dükkân sahibi Hüseyin Özdemir son olay üzerine, baştan beri polisin gerekli duyarlılığı göstermediğini, can güvenliğinin tehlikede olduğunu belirterek, dükkânını kapatmaya karar verdi.

'HİÇBİRİ YAKALANAMADI'
Son olaydan sonra tadilat nedeni ile kapalı tutulan dükkâna girmeye çalışan bir hırsızın yakalandığını söyleyen Özdemir "Bugüne kadar defalarca dükkânıma hırsız girdi. Ancak hiçbiri yakalanamadı. Gündüz vakti bile dükkânı soydular. 29 Aralık günü ellerinde balta ile gelen 5 soyguncu vitrin camını parçalayıp, kolye ve yüzükleri alarak kaçtılar" dedi. Son soygun olayının arından işyerini kapatmaya karar veren Özdemir, bunu kapıya astığı ilanla duyurdu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 yılda 13 soygun dükkân kapattırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN