Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 8.6.2013 09:53 Güncelleme Tarihi: 8.6.2013 10:06
Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara'nın batısı, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Bilecik, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Kars, Erzurum, Ağrı, Iğdır ile Aydın ve Muğla'nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, akşam saatlerine kadar güney ve iç kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, Trakya, İstanbul'un Avrupa Yakası, Çanakkale, Bilecik çevreleri ile Balıkesir'in Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Havran ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE:
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Afyonkarahisar ve Denizli, öğle saatlerinde Kuzey Ege kıyıları, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli, Manisa ile Aydın ve Muğla'nın iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Batı Akdeniz'in iç kesimlerinin, öğle saatlerinde bölgenin iç kesimleri ile Antalya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Konya ve Karaman çevrelerinin, öğle saatlerinde bölge genelinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ:
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Orta Karadeniz iç kesimleri ile Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Erzincan, Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinde batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN