Yürüyerek girdi cenazesi çıktı

Giriş Tarihi: 8.6.2013

Apandisit ameliyatına giren Oğuzhan Akkuş, ameliyattan 5 gün sonra hayatını kaybetti. Aile, hastane ve doktorların ihmali bulunduğunu iddia ederek suç duyurusunda bulundu

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde apandisit ameliyatına giren Oğuzhan Akkuş (20), geçirdiği operasyondan 5 gün sonra hayatını kaybetti. Aile, hastane ve doktorların ihmali bulunduğunu iddia ederek Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

NEFES DARLIĞI GEÇİRDİ

Edinilen bilgiye göre, özel bir şirkette çalışan Oğuzhan Akkuş, 5 gün önce karnındaki bir ağrı nedeniyle Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi'ne gitti. Hastanede apandisit teşhisi konulan genç, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Hastane yapılan tahlillerin ardından apandisit ameliyatına karar verdi. Geçtiğimiz Cumartesi günü sabah saatlerinde apandisit ameliyatına giren Akkuş, ameliyat sonrası 2 gün süreyle yüksek ateş ve nefes darlığı rahatsızlığı geçirdi. Ailenin iddiasına göre doktorlar ve hemşireler gazı olduğunu söyleyerek yürütülmesini istedi. Çocuklarını 3 gün süreyle hastane koridorlarında yürüten Akkuş ailesi, doktorlardan hastanın tekrar kontrol edilmesini talep etti.

YOĞUN BAKIMDAYDI
İddiaya göre, genç çocuğun dikişlerine eliyle bastıran doktor dikişlerin arasından enfeksiyon belirtilerinin gözükmesinin ardından acil olarak ameliyat kararı aldı. İkinci ameliyata da alınan genç çocuğun göğsünü kaplayan enfeksiyon ameliyatta temizlendi. Bir gün sonra da 3. ameliyatına alınan Oğuzhan Akkuş dün sabah saatlerinde yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti. Ayakkabıcılık yapan baba Ömer Akkuş, oğlunun ölüm haberini aldıktan sonra Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na giderek hastane ve sorumlu doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Genç çocuğun kesin ölüm sebebi Adli Tıp Kurumu'nun vereceği otopsi raporunda belirlenecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yürüyerek girdi cenazesi çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN