Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahte mezuniyet belgesi müdür yardımcısını yaktı

Giriş Tarihi: 10.6.2013

Kara Harp Okulu sınavına girmek isteyen lise öğrencisi S.S. bütünlemeye kaldı. Öğrencisine sahte mezuniyet belgesi hazırlayan müdür yardımcısına dava açıldı

Öğrencisine askeri okula girmesi için sahte geçici mezuniyet belgesi hazırlayan müdür yardımcısının başı derde girdi. İstanbul Bahçelievler Füsun Yönder Anadolu Lisesi müdür yardımcısı M. Nezir E. hakkında, resmi belgede sahtecilikten 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

BÜTÜNLEMEYE KALMIŞTI
M. Nezir E., suç tarihi olan 5 Ocak 2013'te Bahçelievler Füsun Yönder Anadolu Lisesi'nde müdür yardımcılığı görevini yürütüyordu. 12'nci sınıf öğrencilerinden S.S., Kara Harp Okulu Astsubay Meslek Yüksek Okulu sınavlarına başvurmak istiyordu. Ancak S.S. okulunu zamanında bitirememiş, güz dönemi bütünleme sınavlarına kalmıştı. S.S.'nin zamanında başvuru yapabilmesi için mezuniyetinin normal zamanda olması gerekiyordu. İddiaya göre M. Nezir E., öğrencisine okulu uzatmadan mezun olmuş gibi geçici mezuniyet belgesi düzenledi. Öğrenci de bu sahte mezuniyet belgesiyle Kara Harp Okulu'na müracaat etti.

'ONU DİSİPLİ NE VERMİŞTİM'
Yapılan araştırmada geçici mezuniyet belgesinin sahte olduğu anlaşılınca Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na ihbar edildi. müdür yardımcısı M. Nezir E. hakkında, 'resmi belgede sahtecilik' suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Şüpheli müdür yardımcısı savunmasında "Belgede diğer müdür yardımcısı arkadaşın benden önce imzasının atılmış olması özensiz ve dikkatsiz olmama yol açmış olabilir. Yoksa bilerek benim daha önce disipline vermiş olduğum bir öğrenciye böyle bir belge imzalamam mümkün değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahte mezuniyet belgesi müdür yardımcısını yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN