Kuvvetli yağış uyarısı!

Giriş Tarihi: 12.6.2013 07:39 Güncelleme Tarihi: 12.6.2013 14:50

Yağışlar Kars, Ardahan, İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Kütahya, Uşak, Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun iç ve batı kesimleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların İzmir ve Aydın çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Manisa, Muğla, Kütahya, Uşak, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in güney ve batısında yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı, doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, batı bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak. Rüzgar ise genellikle güney ve batı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile iç Anadolu'nun güneydoğusunda yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Yağışların; İzmir ve Aydın çevreleri ile öğle saatlerinden sonra Manisa, Muğla, Kütahya, Uşak, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in güney ve batısı, Kastamonu, Karabük ile Sinop'un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edildiğine dikkat çeken Meteoroloji, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

KUVVETLİ RÜZGAR

Meteoroloji, rüzgarın; Marmara'nın batısında kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu'nun güney ve doğusunda güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi beklendiğini belirterek, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini duyurdu.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Çanakkale'nin güneyi ile Balıkesir'in güney ve batısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.Rüzgarın; batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu, kıyı ve kuzey kesimleri ile öğle saatlerinden sonra bölge genelininin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir ve Aydın ile zamanla Manisa, Kütahya, Uşak ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, batısının yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, zamanla parçalı, yer yer çok bulutlu, Eskişehir çevreleri ile zamanla Ankara'nın kuzeyi ve Çankırı, öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeyi ile Sivas ve Kayseri çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/saat) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Zonguldak, Düzce, Bolu, Karabük, Kastamonu çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Kastamonu ve Karabük çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, Orta Karadenizin iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Amasya, Tokat ve Çorum çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla bölgenin kuzeydoğusu parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kars ve Ardahan çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuvvetli yağış uyarısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN