Soyadı kavgası çıktı doğumu beklemedi

Elektronik mühendisi Mehmet Ercüment Kolay, şiddet gördüğü ve soyadını aşağıladığı gerekçesiyle hamile olan sanatçı eşi Seda Gökkadar'a boşanma davası açtı

Giriş Tarihi: 12.6.2013
Türk Halk Müziği sanatçısı Seda Gökkadar Kolay ile geçen yıl evlenen elektronik mühendisi Mehmet Ercüment Kolay, şiddet gördüğü ve soyadını aşağıladığını ileri sürdüğü eşine boşanma davası açtı. Elektronik Mühendisi Mehmet Ercüment Kolay'ın avukatları Eyüp Korkmaz ve Murat Can mahkemeye sundukları dilekçede, müvekillerinin eşiyle bir konser sırasında tanışıp evlendiğini ancak daha sonra emrinde çalışan bir personel gibi gördüğünü ileri sürdü.

KÂBUS DOLU BİR YIL

Seda Gökkadar ile Mehmet Ercüment Kolay, 8 Temmuz 2012'de evlendi. Büyük bir aşkla evlendiğini, ancak eşinin kendisine bir yılda kâbus dolu bir evlilik yaşattığını ileri süren Ercüment Kolay'ın avukatları, 28 Nisan 2013'te yaşanan soyadı kavgasının bardağı taşıran son damla olduğu belirtildi.

'YARA BERE İÇİNDE BIRAKTI'
Dava dilekçesine göre, sanatçı Seda Gökkadar, sohbet ortamında ilk evliliğinden olan "Gülbeyaz" soyadının çok güzel, Ercüment Kolay'ın soyadının ise çok kötü bir kelime olduğunu ve bu nedenle bu soyadı kullanmak istemediğini kocasına söyledi. Bu sözler nedeniyle eşler arasında önce tartışma çıktı. Evde bulunan misafirlerin gitmesinden sonra tartışma kavgaya dönüştü. Dilekçede, bu kavgada Seda Gökkadar'ın, eşine saldırdığı ve yara bere içerisinde bıraktığı iddia edildi.

BEBEĞİ DOĞMADAN...

Kavganın ardından Seda Gökkadar, annesinin evine gidince, kocası eşini almak için kayınpederinin evine gitti. Ancak kayınpederi, damadına karşı çıktı ve hakaretlerde bulundu. Yaşanan son soyadı kavgasından sonra eşler bir daha bir araya gelemedi ve ayrı yaşamaya başladı. Dava dilekçesinde, "Davalı eş Seda Gökkadar Kolay, halen 5 aylık hamile olup müvekkilim en azından bebeğin dünyaya gelmesinden sonra bu davayı açmak istemişse de son yaşananlar ve davalı eş ile ebeveyni tarafından müvekkilimize yapılanlar nedeniyle müvekkilim dayanamayacak noktaya gelmiş ve bu davayı açmak zorunda kalmıştır. Müvekkilimiz sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini arzu ettiği çocuğu için üzerine düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırdır ve bu konuda davalı eşten hassasiyet beklemektedir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soyadı kavgası çıktı doğumu beklemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN