Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cüzdanı geline harcı cebine!..

Nikâhını kıydığı çiftlerden aldığı paralarla bir rant çarkı kuran nikâh memuru Nurdan K., mahkemelik oldu. Harç ücretlerini hesabına geçiren Nurdan K.'nin, lüks villa alıp, iş kurduğu ve estetik ameliyatlar yaptırdığı iddia edildi

Giriş Tarihi: 13.6.2013
İstanbul Sarıyer Belediyesi'nde nikâh memuru olarak görev yapan Nurdan K.'nin, nikâhını kıydığı çiftlerden aldığı paraları zimmetine geçirip, bu yolla lüks bir villa aldığı, iş kurduğu ve bir dizi estetik operasyon yaptırdığı iddia edildi.

ZİMMET DAVASI AÇILDI
İddialar üzerine Sarıyer Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma yaptı ve bir rapor hazırladı. Nikâh memurunun hesapları kalem kalem incelenince, kurduğu rant çarkı gün yüzüne çıkarıldı. Apar topar emekliliğini isteyen Nurdan K. hakkında savcılık tarafından zimmet suçlamasıyla dava açıldı.

10 YIL HAPİS İSTEMİ
Savcı hazırladığı iddianamede Nurdan K. hakkında zimmetine para geçirmekten 10 yıla kadar hapis cezası ayrıca bu suçu işlerken hileli davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle de cezanın yarı oranında artırımı talep etti. Hakkında soruşturma açılması üzerine emekliliğini isteyerek belediyeden ayrılan Nurdan K.'nin astronomik harcamaları kendisini ele verdi. İddiaya göre kurnaz nikâh memuru emekli ikramiyesi ve zimmetine geçirdiği paralarla lüks bir villa satın aldı. Estetik ameliyatlar yaptırıp bir de yeni bir iş kurdu.

TESPİT EDİLEN: 31 BİN TL

Nurdan K.'nin Sarıyer Belediyesi'nde nikâh memuru olarak görev yaptığı dönemde kıydığı nikâhlar ve belediye hesabına yatırması gereken ücretleri mercek altına alındı. Nurdan K.'nin 2008 yılı mayıs-kasım tarihleri arasında belediye dışında toplam 170 nikâh, 2009 yılı ocak-temmuz tarihleri arasında ise 47 nikâh kıydığı belirlendi. Nikâh kıyılan dosyaları tek tek incelendi. Nikâh dosyalarında belediye meclisince belirlenen nikâh aile cüzdanı ücreti, nikâh kıyma yol ücreti olarak toplam 31 bin 600 TL parayı belediye hesabına yatırmayarak zimmetine geçirdiği resmi olarak belirlendi.

KOPY A MAKBUZLARLA

Nurdan K.'nin zimmetine para geçirdiği ortaya çıkmasın diye kestiği bazı makbuzları fotokopiyle çoğaltıp, aynı seri numaralarla kopya makbuz oluşturduğu ve bu makbuzları farklı dosyalara koyarak zimmeti gizlemeye çalıştığı tespit edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cüzdanı geline harcı cebine!..
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN