Kuvvetli yağış uyarısı!

Yağışlar Kırklareli, İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli akşam saatlerine kadar Batı Karadeniz' iç kesimleri ile Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa'nın güneyi, Kocaeli'nin doğu kesimleri, Sakarya, Bilecik, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Uşak ile Kütahya çevrelerinde etkili olacak.

Giriş Tarihi: 13.6.2013 07:18 Güncelleme Tarihi: 13.6.2013 13:43
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların öğle saatlerine kadar Kırklareli, İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli akşam saatlerine kadar Batı Karadeniz'iç kesimleri ile Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa'nın güneyi,Kocaeli'nin doğu kesimleri, Sakarya, Bilecik, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Uşak ile Kütahya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı ve sabah saatlerinde Adana ve Çorum çevrelerinde pus hadisesi beklenmektedir.HAVA SICAKLIĞI :İç ve batı bölgelerde 3 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve batı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara' da yer yer kuvvetlice (30-50 Km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışları; öğle saatlerine kadar Kırklareli, İstanbul, Bursa, Yalova, Kocaeli akşam saatlerine kadar Batı Karadeniz'iç kesimleri ile Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Bursa'nın güneyi, Kocaeli'nin doğu kesimleri, Sakarya, Bilecik, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Uşak ile Kütahya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 Km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.


BÖLGELERİMİZDE HAVA

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerine kadar Kırklareli, İstanbul, Yalova ile Bursa'nın güney ve Kocaeli çevrelerinde, akşam saatlerine kadar Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/saat) esmesi bekleniyor.

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerine kadar Kırklareli, İstanbul, Yalova ile Bursa'nın güney ve Kocaeli çevrelerinde, akşam saatlerine kadar Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir, Manisa,Kütahya, Aydın, Denizli ve Uşak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ
: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının yer yer çok bulutlu, sabah Adana çevreleri puslu, öğle saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'in kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, yer yer çok bulutlu akşam saatlerine kadar Ankara, Eskişehir, Çankırı ile Sivas'ın kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Bolu, Düzce, Karabük ile Zonguldak'ın güney çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Çorum çevreleri puslu, öğle saatlerinde Samsun, Amasya, Çorum, Tokat, Gümüşhane ile Bayburt çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu, bölgenin kuzeybatısının yer yer parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuvvetli yağış uyarısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN