Öğrenciye karne öğretmene 3 müjde

Yaklaşık 16 milyon öğrenci dün karne aldı. Öğrencilere karne dağıtan Bakan Avcı, öğretmenlere de sözleşme, tayin ve alan değişikliği müjdesi verdi

Giriş Tarihi: 15.6.2013
2012-2013 eğitim öğretim dönemi dün tamamlandı ve yaklaşık 16 milyon öğrenci karne aldı. Gölbaşı Hacılar İlkokulu ve Ortaokulu'nda karne dağıtım törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmenlere de 3 ayrı müjde verdi. Avcı, öğretmenlerin yer değiştirmelerinde süre hesaplanırken 30 Ağustos yerine 31 Aralık'ın esas alınacağını belirtti. Böylece geçen yıl 31 Aralık'a kadar göreve başlamış olanlar, yer değiştirmeye başvurabilecek. Avcı'nın ikinci müjdesi, göreve sözleşmeli olarak başlayan öğretmenlere geldi. Öğretmenlerin sözleşmelide geçen sürelerin zorunlu hizmete sayılacağını açıkladı. Son müjde ise geçen yıl alan değiştirip sınıf öğretmenliğinden alanlara geçenlere de dönüş müjdesi verdi. Alan değiştirip mutsuz ve başarısız olan öğretmenlerin yeniden eski alanlarına geçişi için kolaylık sağlanacağını açıkladı. Bakan Avcı, önümüzdeki yıl serbest kıyafet uygulanıp uygulanmayacağına ise okullarda velilerin karar vereceğini söyledi.

'ÖĞRENCİLERE KIZMAYIN'
Karnesi zayıf öğrencilerin velilerine seslenen Bakan Nabi Avcı, "Dersleri düşük olan öğrencilere lütfen kızmayın. Öğrencilerimizi üzmeyelim. Öğrencilerimiz iyi bir tatil geçirsin. Gelecek yıla tam motive olarak gelsinler"dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrenciye karne öğretmene 3 müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN