Tövbe edip helalleşti geçmişi bırakmadı

48 kez cezaevine giren Mustafa Yılmaz tövbe etti. Soyduğu işyeri sahipleriyle helalleşen Yılmaz, temiz bir sayfa açacaktı ki, yıllar önce işlediği suç yüzünden hapishaneye kondu

Giriş Tarihi: 15.6.2013
Trabzon'da, henüz 9 yaşında bakkaldan gofret çalarken ilk kez yakalanan Mustafa Yılmaz (24), daha sonraki 11 yıl boyunca yüzlerce hırsızlık suçuna karıştı, toplam 552 kez hâkim karşısına çıktı ve 48 kez cezaevine girdi. Hırsızlık suçundan 3 gün ile 3 ay arasında değişen sürelerde onlarca ceza alan Yılmaz, Trabzon'u Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde de temsil etti; kanunla muhalefete düşmüş çocukların temsilcisi olarak Ankara'ya götürüldü. 2004'te, arkadaşı Mustafa Topalak'la bir aracı çalan Yılmaz'ı polisler takibe aldı. Maçka ilçesine kadar süren takipte barikat kuran polisin 'dur' ihtarlarına uymayan araca arkadan ateş açıldı. Bu sırada sürücü koltuğundaki Muhammet Topalak, sırtından vurularak öldürüldü. 4 yıl önce bir hırsızlık olayından 2 ay hapis cezası alan Yılmaz, cezaevinden tahliye edilmesinin ardından 'tövbe etti'.

'GEMİCİLİK KURSUNU BİTİRDİ'
O güne kadar soyduğu işyeri sahiplerinden tek tek helallik almak için kolları sıvayan Yılmaz, teker teker görüşüp ellerini öptü. Daha sonra askere giden Yılmaz, vatani görevini tamamladıktan sonra geçen yıl temmuzda gemicilik kursuna yazıldı. Başarıyla kursu bitiren genç tam işe gireceği sırada 15 yaşında yaptığı hırsızlık suçundan kesinleşmiş 1.5 yıllık cezası çıktı karşısına. Yeniden hapse giren Yılmaz, cezaevinde kolu kırılınca 7 ay önce 'denetimli serbestlik' kapsamında tahliye edildi. 11 aylık cezasını çekmek üzere Yaylacık camisine gönderildi. Artık camide sabahtan akşama kadar temizlik yaparak cezasını çeken genç, "Geçmişte çok yanlışlar yaptım. Şimdi bunların cezasını çekiyorum. İnşallah bir daha olmayacak. Artık bitsin istiyorum. Dört ay sonra özgürüm. Burada dışlanmıyorum. Cezamı Allah'ın evinde hizmet ederek çekmek de ayrıca bir teselli benim için. Önceden yaptığım yanlış işlerin hepsini yaşımın küçük olmasına bağlıyorum. Ama büyüdüm. Topluma ve insanlara yararlı bir birey olmak istiyorum" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tövbe edip helalleşti geçmişi bırakmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN