Yılın babası seçildi

Giriş Tarihi: 15.6.2013 11:26

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde dünyada ender görünen 'Amiloidoz' hastalığına yakalanan oğlunu her gün sırtında oturdukları üçüncü kattaki evlerinden, sokağa çıkarıp indiren fedakar baba Fikret Güncan'ı (66) ilçede yayınlanan yerel gazete yılın babası ilan etti.

Emekli baba Fikret Güncan'ın, eşini ve iki kayınbiraderini kaybettiği Amiloidoz hastalığına, oğlu Oksen Güncan (36) da yakalandı. Anne ve iki dayısını yakalandığı hastalıktan kaybeden Oksen Güncan'da hızla kilo kaybı, ayaklarında başlayan kas erimesi nedeniyle hayata bağlanma ümidi gün geçtikçe azaldı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINOğlunun hayata tutunması için çırpınan baba Fikret Güncan, oğlunu her gün üçüncü kattataki evlerinden sırtında aşağıya indirerek, moral bulmasını sağlıyor.İşlettikleri çay ocağına gelenlerin verdiği moral, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya'nın malülen emekliliği için yardımcı olması, vatandaşların akülü tekerlekli sandalye almasıyla hayata tutunan oğlunun yüzündeki mutluluk, fedakar baba Fikret Güncan'ın sevinç gözyaşları dökmesine neden oldu.

Şarköy'de haftalık olarak yayınlanan, Şarköyün Sesi adlı yerel gazete, genelde ilçede anneler günü döneminde yılın annesi seçilmesine rağmen, babaların unutulduğundan yola çıkarak, fedakar baba Fikret Güncan'ı yılın babası olarak seçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılın babası seçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN