Baba sevgisinin böylesi

Giriş Tarihi: 16.6.2013 11:13

Adana'da Kasaplar Odası Başkanı , çok değer verdiği babasının adını mahkeme kararıyla alıp olarak değiştirdi.

Bugün kutlanırken Adana'da Kasaplar Odası Başkanı'nın baba sevgisi duyanları şaşırttı.

Yağmur, 1968 yılında dünyaya geldiğinde kendisini gibi Kasaplar Odası Başkanı olan babası (65) oğluna Murat ismini verdi. Baba Saruhan Yağmur, 65 yaşında 2004 yılında oda başkanıyken hayatını kaybetti. Oğlu oda başkanlığı seçimlerine katılarak babasının yerine Kasaplar Odası Başkanı oldu.

Bir süre sonra Yağmur, babasının ismini almak için harekete geçti. Yağmur, 25 Aralık 2012 günü 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu. Hakim babasının isminin Saruhan olduğunu kanıtlaması için için şahit istedi. Bunun üzerine Yağmur babasının ismini almak için iki şahit bularak mahkemeye getirdi. Hakim ilk duruşmada Murat Yağmur'a babasının ismi olan Saruhan Yağmur isminin verilmesinde bir sakınca olmadığına karar verdi.

Yağmur, babasının çok değerli bir insan olduğunu, onu çok sevdiğini bu nedenle ismini almak istediğini belirterek, "Babamı çok seviyorum onun isimini sürekli yaşatmak istiyorum. Ben öldüğümde de yaşması için çocuklarıma vereceğim. Üstelik babamın ismi Saruhanoğullarını temsil ediyor" dedi.

Yağmur, Babalar Günü nedeniyle de babasının mezarını ziyaret edip dua etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baba sevgisinin böylesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN