Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Hava sıcaklığı, batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacak, kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.

Giriş Tarihi: 16.6.2013 10:32 Güncelleme Tarihi: 16.6.2013 10:38
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar Zonguldak ve Bartın çevrelerinde çok kuvvetli, Kocaeli, Sakarya, İstanbul'un Anadolu Yakası, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, Batı Karadeniz başta olmak üzere yağış alan yerler ile Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice esecek.

Hava sıcaklığı, batı bölgelerde 3 ila 5 derece artacak, kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle kuzey ve batı, doğu kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında ve Batı Karadeniz ile Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ

Yağışların; Zonguldak ve Bartın çevrelerinde çok kuvvetli, Kocaeli, Sakarya, İstanbul'un Anadolu Yakası, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji, sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Anadolu Yakası'nda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (26)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (27)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu. (31)

ADANA:
Parçalı bulutlu. (29)

Antalya: Parçalı bulutlu. (32)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (25)

ERZURUM:
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, kuzey çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (27)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (35)

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA
: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli, Sakarya ve İstanbul Anadolu Yakası'nda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ile gece saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinin kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri ile gece saatlerinde Konya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Zonguldak ve Bartın çevrelerinde çok kuvvetli (51-75 kg), Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu, Erzincan, Ardahan ve Kars ile Erzurum'un kuzey çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN