'a ilk nin temeli atıldı

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Şubesi tarafından yaptırılacak Atakum Cem ve Kültürevi temeli düzenlenen törenle atıldı.

Giriş Tarihi: 16.6.2013 17:13 Güncelleme Tarihi: 16.6.2013 18:09
Atakum Ömürevler mevkiinde yapılacak nin temel atma töreninde konuşan Pir Sultan Abdal Derneği Şube Başkanı Arslan Dağlı, yapılacak cemevinin, Karadeniz Bölgesi'ndeki kent merkezlerinde yer alan ilk cemevi olacağını söyledi. Katkı verenlere tek tek teşekkür eden Dağlı, "Bu nedenle büyük heyecan içerisindeyiz. Sünni bir işadamımızın bağışladığı arsa üzerinde inşa edeceğimiz cemevi, Alevi nüfusun yoğun olduğu Atakum'da çok önemli bir ihtiyaca cevap verecek. Kent koşullarında cem törenleri başta olmak üzere, kültürel faaliyetlerimizi de yapabileceğimiz bir cemevi inşa edilecek. Ayrıca cenaze işlemlerinin de yapılacağı kutsal bir mekan olacak. 3 odalı, toplam 9 kişinin kalabileceği misafirhanesi, derslikleri ve yemekhanesi ile de cemevi önemli işlevler taşıyacak." diye konuştu.

Konuşmaların ardından semah gösterileri sunuldu. Gösterilerin ardından cemevinin temeli Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın da aralarında olduğu katılımcılarla birlikte atıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsun'a ilk cemevinin temeli atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN