Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baba ile oğlu birlikte mezun oldular

Giriş Tarihi: 17.6.2013 20:34

Bartın Üniversitesi (BÜ) 2012-2013 mezuniyet töreninde 51 yaşındaki Ali Kavoğlu ile 21 yaşındaki oğlu Mutlu Kavoğlu aynı anda mezun oldular.

Bartın'da Ali Kavoğlu ve oğlu Mutlu Kavoğlu aynı yıl kazandıkları BÜ Meslek Yüksek Okulu İşletme Yönetimi bölümünden birlikte mezun oldular.

Bartın Orman ve Su İşleri Müdürlüğünde çalışan Ali Kavoğlu oğlu Mutlu ile iki yıl önce kazandıkları BÜ Meslek Yüksek Okulu İşletme Yönetimi bölümünden birlikte bitirince, mezuniyet töreninde belgelerini alarak birlikte keplerini attılar. Liseden sonra okumadığını, çalışma hayatına başladığını ve evlendiğini belirten 3 çocuk babası ve 1 torun sahibi Ali Kavoğlu, "Bartın Üniversitesi MYO'dan mezun oldum. Okumanın yaşı yoktur. Çocuğumla beraber okumak çok güzel bir duygu herkesin yaşamasını isterim. 3 çocuğum var. En küçük oğlumla bu sene beraber mezun olduk. Benim için çok önemli bir durum. Aynı yıl kazandık, aynı yıl bitiriyoruz'' dedi.

Babasıyla birlikte mezun olan Mutlu Kavoğlu ise, "BÜ MYO'da 2. sınıfı bitirdim. Babamla beraber okuduk. Bu anlatılamayacak bir durumdu. Anlatılmaz yaşanır diyorum. Farklı ve çok güzel bir duygu" dedi.

2008 yılında kurulan BÜ 2012-2013 akademik yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. BÜ'nün mezuniyet töreninde mezun olan yaklaşık bin 400 öğrenci sevinci ve hüznü bir arada yaşadı. Bartın Şehir Stadında mezun olan öğrencilerin ailelerinin katıldığı mezuniyet törenine Bartın Valisi Ali Çınar, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Mehmet Sandıklı, BÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan öğretim üyeleri ve öğrenci aileleri katıldı. Kortej yürüyüşünün ardından Ankara Büyük Şehir Belediyesi Mehter Takımı ve BÜ Halk Oyunları Gurubu gösteri yaptı. Toplam bin 400 öğrencinin mezun olduğu törende önlisans 1.'si Ormancılık Fakültesi Ulus MYO öğrencisi Gökhan Özer ve lisans birincisi yine Ormancılık Fakültesi öğrencisi Hüseyin Sıradağ bir konuşma yaptı.

Mezuniyet töreninde konuşma yapan Rektör Kaplan, "2008 yılında kurulan üniversitemiz, beşinci kuruluş yılını tamamlamak üzeredir. Geçen beş yıllık süreçte üniversitemiz, akademik ve idari kadrosunu oluşturmuş, kuruluş aşamasındaki fakülte, bölüm ve programlara yenilerini eklemiş, yeni bir kampüs alanı oluşturarak bu alanda inşaatlara başlamıştır. Bartın kamuoyumuzun yakından takip ettiği gibi, öğrenci sayılarımız her yıl artmış, 2008'de, 2087 olan öğrenci sayımız içinde bulunduğumuz akademik yılda 7432'ye ulaşmıştır. 2012-2013 akademik yılı için üniversitemize 2965 öğrenci kontenjanı ayrılmıştır. Bu durumda önümüzdeki akademik yılda öğrenci sayımızın 10 bin dolayında olacağını tahmin etmekteyiz. Bu demektir ki, her yıl ilimiz ilçelerinin ortalama büyüklüğünde bir ilçe, ilimiz ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına katılmaktadır" dedi.

Bartın Valisi Ali Çınar konuşmasında, "Bugün mezun olacak tüm üniversite mezunu kardeşlerimi içtenlikle tebrik ediyorum. Onlara hayat yolunda nice başarılar diliyorum" dedi.

Mezuniyet belgelerinin dağıtılması ardından tören kep fırlatma ile sona erdi. Mezun olan öğrencilerle ailelerinin mutlulukları yüzlerinden okundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baba ile oğlu birlikte mezun oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN