Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Direkte arı var kaçın!

Diyarbakır'da bir reklam panosunun direğinde oğul veren arılar vatandaşa zor anlar yaşattı. Belediye çalışanları arılar tarafından sokulduğu halde olaya müdahale etti

Giriş Tarihi: 17.6.2013
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde, oğul verip bir reklam panosunun direğine konan arılar, Arı Yetiştiricileri Birliği ile Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin operasyonuyla şehir dışına taşındı. Şeyh Şamil Mahallesi'ndeki bir iş yerinin önünde bulunan reklam tabelasına konan yüzlerce arı, çevredeki vatandaşları rahatsız edince, durum yetkililere bildirildi. Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fahri Saylak'ın yaptığı incelemenin ardından olay yerine vinç, kaldıraç ve itfaiye aracı getirildi.

AGRESİF ARI CİNSİ
Arı saldırılarından korunmak için özel kıyafet giyen belediye çalışanı, reklam tabelasını vinçle yerinden söktü. Bu esnada yuvaları zarar gören arılar çevredeki vatandaşlara saldırdı. Arıların saldırısından Fahri Saylak ile Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Samed Ucaman da nasibini aldı. Saylak, oğul veren arıların çevredeki vatandaşları rahatsız ettiğini belirterek, "Direği kesmemiz, petekleriyle ana arıyı almamız lazımdı. Yuva yaptıkları için onları oradan almamız gerekiyordu. Çocuklar taş atıyor bu da tehlike oluşturuyordu. Güneydoğu ırkı dediğimiz agresif bir arı cinsi bunlar. Beş arı beni soktu" dedi. Ucaman da konunun belediyeye bildirilmesi üzerine olay yerine vinç, itfaiye ve kaldıraç intikal ettirildiğini ifade ederek, Arı Yetiştiriciler Biriği ekipleriyle birlikte var olan yuvayı direkle birlikte mahalleden uzaklaştırıp, şehir dışındaki Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait bölgeye taşıdıklarını söyledi. Ucaman, taşıma esnasında iki arı tarafından sokulduğunu söyledi.

BALI HEDİYE EDECEĞİZ'
Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fahri Saylak "Direkte toplanan balı sonbaharda çıkarıp belediye personeline hediye edeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Direkte arı var kaçın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN