Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu illerde yaşayanlar dikkat!

Hava sıcaklığı, Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 17.6.2013 06:53 Güncelleme Tarihi: 17.6.2013 12:50
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Karabük, Amasya ve Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve batı, Doğu Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Antalya Körfezi, Güney Ege kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Karabük, Amasya ve Tokat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu, iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Ankara ve Eskişehir çevreleri ile öğle saatlerinde bölge genelinin sağanak yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Zonguldak, Bartın, Karabük, Sinop ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (25-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren Orta Karadeniz, öğle saatlerinde bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde Samsun, Ordu, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde Orta Karadeniz kıyılarında kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU:
Kuzeyi ile zamanla batısının parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusu, öğle saatlerinde Erzincan, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu illerde yaşayanlar dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN