Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havalar nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 18.6.2013 07:36 Güncelleme Tarihi: 18.6.2013 09:46

Hava sıcaklığı, iç ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, Doğu Anadolu'da 2 ila 4 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve iç kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Samsun ve Ordu çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli, Sinop ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, iç ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, Doğu Anadolu'da 2 ila 4 derece azalacak. Rüzgar ise genellikle kuzey ve batı yönlerden orta kuvvette, kuzey, iç ve batıda bölgelerde kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Samsun ve Ordu çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100mm), Sinop ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Sel, su baskını, yıldırım, heyelan, dolu, ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; kuzey, iç ve batı bölgelerde, kuzey ve batı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyıları ile iç kesimlerde kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Sivas, Yozgat, Kayseri, Niğde ve Nevşehir çevrelerinin kısa süreli sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sinop çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Samsun ve Ordu ile Tokat çevrelerinde kuvvetli ve çok kuvvetli, Samsun'un doğusu, Ordu'nun batısında yer yer şiddetli olması bekleniyor. Rüzgarın, kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile Tunceli, Bingöl, Muş, Van ve Bitlis çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havalar nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN