Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Âşık kurye

ABD'li Peggy Michelle Spicer, aşk oyunuyla kandırılarak kokain dolu bir çantayı Türkiye'ye sokarken yakalanmıştı. Dünyada 'Bal tuzağı' denilen bu yöntemi kullanan çetelerin ağına düşen birçok kişi bulunuyor

Giriş Tarihi: 18.6.2013
Dünyada orta yaşlı kişileri genç kadın ve erkekleri kullanarak dolandıran "Honey Trap" (Bal tuzağı) yönteminin son kurbanı, ABD'li cezaevi çalışanı Peggy Michelle Spicer oldu. 56 yaşındaki Peggy, geçen yıl internette kendisini Nijerya'da görevli ABD askeri olarak tanıtan ve isminin James Michael Sunt olduğunu söyleyen 'Honey Trap' şebekesinin elemanı ile tanıştı. James'in evlenme teklifini kabul eden Peggy seçtiği gelinlikle çektirdiği fotoğrafı hayali nişanlısına gönderdi. Peggy, James'in buluşma teklifi üzerine Peru'ya gitti. Ancak işinin çıktığını söyleyen James yerine "Amcam" dediği bir kişiyi Peggy'e gönderdi. Peru'da Peggy'i misafir eden sahte amca, ona bir laptop çantası hediye etti. Peggy'yi yeniden arayan James, düğünü Londra'da yapacaklarını ancak önce Türkiye'de Çeşme'de tatil yapacaklarını söyledi. Türkiye'ye gelen Peggy, Atatürk Havalimanı'nda hediye edilen laptop çantasının içine zulalanmış 1 kilo 785 gram kokain ile yakalandı. Peggy, ABD ordusunda binbaşı olan nişanlısı James Michael Stunt'a ulaşılmasını istedi. Ancak olmadığı, kullanılan fotoğrafın ise başka bir ABD askerine ait olduğu anlaşıldı. Bir yılı aşkın süredir Türkiye'de cezaevinde bulunan Peggy şimdi suçsuzluğunu ispata çalışıyor.

PROFESÖR DE TUZAĞA DÜŞtü
Özellikle Nijeryalı dolandırıcıların kullandığı "Bal Tuzağı" yöntemiyle 2011'de ABD askeri fotoğrafı ile aşık ettikleri Kate Roberts, 80 bin sterlinini kaptırmıştı. Yine 2012'de Kuzey Carolina Üniversitesi fizik ve astronomi profesörü 68 yaşındaki Paul Frampton'nun internetten tanıştığı hayali Miss Bikini World 2007 güzeli Denise Milani ile görüşmeye gittiği Bolivya'da benzer şekilde kendisine verilen çanta ile ABD'ye dönüşünde zulalanmış kokain ile yakalanmıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Âşık kurye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN