27 bin TL'yi kendi eliyle dolandırıcıya teslim etti

Kendisini 'Bankadaki paranız sahtesiyle değiştirilecek' diye arayanlara kanan öğretmen Elif Karaçay, 27 bin lirasını çekip kendi elleriyle dolandırıcılara verdi

Adana'nın Seyhan ilçesindeki bir ilköğretim okulunda İngilizce öğretmenliği yapan 34 yaşındaki Elif Karaçay'ı telefonla arayan ve kendisini komiser olarak tanıtan dolandırıcı, "Çete ile işbirliği yapan banka görevlileri tarafından paranız çekilip yerine sahteleri konulacak. Bankaya gidip paranızı çekin ve sonra bize teslim edin" dedi. Paniğe kapılan Karaçay, okuldan izin alıp bankaya giderek parasının tamamını çekti. Telefonun kapatılmasına müsaade etmeyen dolandırıcı, "Biz peşindeyiz, seni o çeteden koruyoruz. Parayı şimdi yola bırak. Biz alacağız, paran güvende olacak" diyerek telefonu kapattı.

BİR İZ BULUNAMADI

Bankadan çektiği parayı dekonta sarıp yola bıraktıktan sonra arkasına bakmadan ayrılan Karaçay, bir süre sonra dolandırıldığını anladı. Öğretmenin şikâyeti üzerine harekete geçen Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, banka güzergâhındaki güvenlik kameralarını incelemeye aldı, ancak sonuç elde edilemedi. 9 yıllık öğretmen Karaçay, telefondan telsiz sesleri geldiğini belirterek, "Sürekli bana bağırıyorlardı. Üzerimdeki elbisemi bile söylüyorlardı. Çok korktum. İlk gittiğim şubede para yoktu, ikinci şubeye gittim yazlık almak için biriktirdiğim 27 bin lirayı çektim. O an basiretim bağlandı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
27 bin TL'yi kendi eliyle dolandırıcıya teslim etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN